موج
کدخبر : ۳۲۸۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328923

استاندار قم:

استاندار قم در پیامی به مناسبت نخستین سال تصدی‌گری او در استانداری قم گفت: قم نماد دین، دیانت و اخلاق است و باید در همه عرصه‌ها و جهات الگو و نمونه باشد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام بهرام سرمست به شرح زیر است:

قم از دیرباز تا به امروز، به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع)، قلب تپنده جهان اسلام، مرکز علم و اندیشه و فقاهت شیعه و خاستگاه انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

پیام حاکی است: وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرک و نیز حضور پرخیر و برکت علما و مراجع عظام تقلید، موقعیت ممتازی را برای این خطه ایجاد کرده است.

پیام می‌افزاید: همچنین بهره‌مندی از بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام، داشتن زیرساخت‌های مناسب در زمینه چاپ و نشر کتب دینی، تولید نرم‌افزارها و رسانه‌های دیجیتال در حوزه علوم اسلامی و فعالیت صدها مرکز و مؤسسه تحقیقاتی و فرهنگی فعال با عملکرد و اثربخشی ملی و فراملی در عرصه دین‌پژوهی و نیز میزبانی از میلیون‌ها زائر، قم را به‌عنوان یکی از قطب‌های بزرگ فرهنگی و مذهبی و دومین شهر زائرپذیر کشور مطرح کرده است.

پیام ادامه یافته است: بدون شک قم به پشتوانه چنین ظرفیت‌های ارزشمند و به‌واسطه برخورداری از شان و جایگاه بسیار رفیع و برجسته آن‌که در احادیث و روایات و در کلام و نگاه بزرگان نیز بارها مورد تأکید قرارگرفته است، سرمایه‌ای گران‌سنگ نه برای همه کشور، بلکه برای جهان اسلام می‌باشد و همه باید قدردان این جایگاه و پاسدار حرمت و قداست آن باشیم.

پیام حاکی است: از این منظر خدمت در قم، از جهات مختلف ارزشمند و حائز اهمیت بوده و بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، خدمت به کشور، آبروی نظام و اسلام محسوب می‌شود.

پیام می‌افزاید: از زمانی که توفیق خدمت در جوار بارگاه کریمه اهل‌بیت(س) نصیب این‌جانب شده است با یک احساس مسئولیت ویژه نسبت به موقعیت خاص قم و با این نگاه که «قم نماد دین، دیانت و اخلاق است و باید در همه عرصه‌ها و جهات الگو و نمونه باشد« توسعه، عمران و آبادانی این استان را سرلوحه کار خود قرار داده و در طی این مدت به یاری خداوند منان و با مشارکت، همراهی و همکاری مردم شریف و صاحب‌نظران و نخبگان به‌ویژه مرجعیت معظم، تلاش‌ها و اقدامات خوبی برای شتاب بخشی به روند پیشرفت استان در بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، عمرانی، اقتصادی، صنعتی، خدماتی و غیره صورت گرفته است.

پیام ادامه یافته است: هرچند برای رسیدن به سطح مطلوب و جایگاه حقیقی و در شأن نام مقدس قم، مسیر طولانی در پیش داریم اما امیدوارم با تداوم این تلاش‌ها و با نگاه ویژه مسئولان و برنامه ریزان ملی این مهم محقق شود و قم بتواند در تراز واقعی خود و به‌عنوان تکیه‌گاه و پشتوانه فکری نظام و الگوی مدنیت اسلامی، پاسخگوی مطالبات و انتظارات باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها