موج
کدخبر : ۳۲۸۸۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328832

در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس محقق شد؛

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ضمن اشاره به اقدامات ویژه این منطقه اقتصادی در سال جهش تولید گفت: سه پروژه به ارزش ۶ هزار میلیارد در منطقه ویژه خلیج فارس به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزارى موج هرمزگان، خلج طهرانى  مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، درخصوص برنامه هاى در دست اجراى این مجموعه، گفت: با تاکید و دستور رئیس هیات عامل ایمیدر تکمیل زیرساخت های منطقه از جمله تسطیح سایت توسعه توسط بخش خصوصی، برون سپاری و توسعه عملیات تخلیه و بارگیری مواد معدنی و اسکله موجود، آب رسانی به شرکت ها، توسعه پست برق شهید لشکرى و جذب سرمایه گذار، در اولویت برنامه های این منطقه اقتصادی در سال 99 است.

خلج طهرانى افزود: در پروژه آب، پساب شهر بندرعباس تصفیه مى شود و به منطقه ویژه منتقل شده و شیرین سازی در منطقه ویژه انجام می شود، در نهایت آب برای مصرف در صنایع آماده سازی خواهد شد.
وى ادامه داد: ظرفیت آبرسانی این پروژه ٨٥ هزار مترمکعب در روز است. با توجه به اینکه شرکت ها براى تحقق تولید ١٠ میلیون تن فولاد و دیگر صنایع در اینجا سرمایه گذارى مىکنند این میزان آب مورد نیاز خواهد بود.
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در خصوص جزئیات خرید پساب بندرعباس،  اذعان داشت: در جلساتى که در استاندارى با شرکت آب و فاضلاب داشتیم مقرر شد  پس از بهره بردارى از پروژه پساب در منطقه، شرکت آبفا دیگر به صنایع غرب بندرعباس انشعاب نفروشند و آنها مکلف هستند از منطقه ویژه نیاز خود را خریدارى کنند و در حقیقت منطقه ویژه تامین کننده انحصارى آب در غرب بندرعباس خواهد شد.
خلج طهرانى به پروژه ى دیگرىاشاره کرد و گفت: موضوع توسعه پست برق شهید لشکرى را نیز در دست اجرا داریم قبل از شروع سال جدید در مناقصه این پروژه را فروختیم تا بخش خصوصى براى انجام آن شروع به کار کند که در انتهاى سال با شیوع بیمارى کرونا ویروس همزمان شد به همین خاطر مراحل نهایى یک ماه به تعویق افتاد و موعد اعلام شده از جانب ما ١٨ اردیبهشت ماه است که انشالله به عقد قرارداد منتهى می شود و پروژه وارد مرحله اجرا خواهد شد.
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به  جذب سرمایه گذار در منطقه، گفت: از ابتداى سال دو کمیته واگذارى زمین برگزار کردیم که ۷ سرمایه گذار جدید مصوب شده است تا در منطقه سرمایه گذارىکنند.
خلج طهرانی عنوان کرد: پیش بینى ما این است که در منطقه ویژه در سال جهش تولید سه پروژه به ارزش ٦ هزار میلیارد تومان بهره بردارى برسد. یکی از این موارد پروژه اسید سولفوریک مس بود در خال حاضر که پروژه اتمام رسیده است و آماده افتتاح است.
وى ضمن اشاره به پروژه هاى در دست اجرا، اطهار داشت: یکی دیگر از این پروژه ها گندله سازى مادکوش است، پروژه توسعه کاوه هم در مراحل نهایی است که در منطقه ویژه افتتاح خواهند شد.
خلج طهرانى در این خصوص اضافه کرد: هتل ۵ ستاره منطقه ویژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی بازسازی کامل و در تابستان امسال با استاندارد بین المللی راه اندازی خواهد شد .بعلاوه اینکه پروژه تولید ١٠ میلیون تن فولاد هم وارد فاز اجرایی خواهد شد.
وی در خصوص موضوع برق خاطرنشان کرد: برای موضوع برق منطقه جلسات مستمر برگزار می شود تا نیروگاه دیگری در منطقه ویژه با همکاری شرکت انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان  احداث شود که به تفاهم هم رسیده ایم، نیروگاه مدنظر ما ٥٥٠ مگاواتی است. پیش بینی این است که ظرف یک سال تا یکسال و نیم اولین فاز با ١٥٠ مگاوات وارد  شبکه شود که با این پروژه نیاز برق منطقه مرتفع خواهد شد، در حال حاضر نیروگاه هرمز را داریم که انرژی صبا به آن اضافه خواهد شد.
وى در ادامه گفت: مشکل تامین گاز هم به لحاظ افتتاح و راه اندازی خط و ایستگاههای ۳۰ اینچ وجود ندارد و مشکل آب هم با پروژه ای که به آن اشاره کردیم رفع خواهد شد. با تمام این تدابیر زیرساختی سال ٩٩ با راهنمایی ریاست هیات عامل ایمیدرو و استاندار  و نمایندگان استان در مجلس براى منطقه ویژه خوب دیده مى شود.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها