موج
کدخبر : ۳۲۷۶۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327659

معاون قضایی دادگستری کل استان البرز از طرح تحول قضایی قوه قضاییه و اصلاح فرایند گمرک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،  حسین اعظمیدر در جمع خبرنگاران گفت: دادگستری استان البرز در سال جهش تولید دو موضوع تحول در دستگاه قضایی و اقداماتی در راستای اصلاح فرآیندها به ویژه در حوزه  ترخیص کالا و امور گمرک است را در دستورکار خود قرار داده است.

 وی افزود: در کل کشور عملیاتی شدن طرح تحول قضایی قوه قضاییه از استان البرز آغاز شده است.

معاون قضایی دادگستری کل استان البرز با بیان اینکه موضوع اقتصاد یکی از موضوعات مورد توجه دستگاه قضایی استان البرز است،بیان کرد: حوزه اقتصاد یکی از حوزه‌های مهم  8 محور تحول قضایی است.

اعظمی با اشاره به نامگذاری سال "جهش تولید" توسط مقام معظم رهبری، عنوان کرد: هدف این نامگذاری نیز تحول در جهت تولید است، لذا وظیفه تمام نهادها در راستای اجرای منویات رهبری معظم انقلاب است.

معاون قضایی دادگستری کل استان البرز با بیان اینکه  یکی از موضوعاتی که در این راستا به دادگستری استان البرز منعکس شد موضوع ترخیص کالا از گمرک بود،گفت: این موضوع جزو نقایص استان البرز است و  بنابر گزارشات رسیده حوزه مربوط به  ترخیص کالا خصوصا مواد اولیه  روند نامتعارفی  در گمرکات استان البرز طی می‌کند.

وی با بیان اینکه باید بررسی و علت یابی شود که موضوع مطرح شده در مورد نواقص چه میزان صحت دارد،عنوان کرد: رفع مشکلات تولید و کمک به ایجاد اشتغال  در دستور کار دادگستری استان البرز قرار دارد.

معاون قضایی دادگستری کل استان البرز با بیان اینکه ساماندهی هر موضوعی که در دادگستری مطرح می‌شود در زمان 3 ماهه انجام می‌شود،ادامه داد: موضوع مبارزه با قاچاق برای حمایت از تولید داخل و ایجاد اشتغال یکی از محروهای برنامه های دادگستری استان البرز است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها