موج
کدخبر : ۳۲۷۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327469

حمیدرضا اشرفی خبر داد:

مدیر منطقه 11 شهر اصفهان از استانداردسازی نخستین زمین بازی کودکان با تاییدیه اداره کل استاندارد استان اصفهان در منطقه 11شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا اشرفی با اشاره به استانداری سازی نخستین زمین بازی کودکان گفت: این زمین، حوادث حین بازی را برای کودکان به حداقل ممکن رسانده و زمینه ای امن برای تفریح آنها را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته، برخی کودکان دچار آسیب هایی در زمین های بازی شده بودند که از سال گذشته پیگیر استانداردسازی یک زمین بازی در شهر اصفهان شدیم.

مدیر منطقه 11 شهر اصفهان بیان کرد: بازی در شکل گیری شخصیت کودکان و میزان یادگیری آنها تاثیر مثبتی دارد و به همین سبب درصدد ایمن سازی ز مین بازی ویژه کودکان برآمدیم تا بهره مندی کودکان از این فضاها بهتر شود.

اشرفی با بیان اینکه در اولین اقدام کف پوش های سایت بازی که پیشتر دارای قطر 40 میلی متر بود، به 60 میلی متر افزایش یافت، گفت: قبلا این کف پوش ها به زمین پرچ می شد اما اکنون به زمین چسبانده شده تا حین بازی کودکان دچار آسیب نشود.

وی ادامه داد: گواهی ضربه گیر کف پوش ها نیز دریافت شده است به نحوی اصلاح شده که اگر کودکی از فاصله 180 سانتی متری به روی کف پوش ها بپرد، هیچ آسیبی به کودک وارد نمی شود. اصلاح فواصل نرده های بین سرسره ها و نشیمن گاه از دیگر اقدامات برای ایمن سازی این سایت بازی بوده است. همچنین برای سرسره ها حفاظ هایی نصب شده که دیگر کودکان نمی توانند از پایین به بالا حرکت کنند.

مدیر منطقه 11 شهر اصفهان گفت: استفاده از زنجیرهای بازی استاندارد که هر کودکی با هر سنی می تواند با آنها بازی کند بدون اینکه انگشت آنها آسیب ببیند از دیگر موارد است همچنین سکوهای سرسره که قبلا به زمین پیچ و مهره می شد اما اکنون سکوهای اسپیرال که دارای استاندارد است، داخل بتن قرار می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها