موج
کدخبر : ۳۲۶۷۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326795

احسان کامرانی:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: اساتید و صاحب نظران برای برون‌رفت جامعه از وضعیت فعلی باید با تکیه بر پشتوانه علمی راهکارهای تاثیرگذار ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹ و اثرات آن بر بنگاه‌های اقتصادی، روابط بین الملل، لایه‌های اجتماعی، بخش‌های سلامت  عنوان کرد: حوزه‌ها و بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و ... تحت تأثیر کووید ۱۹ قرار گرفته و استادان به عنوان اندیشه‌ورزان جوامع باید برای برون‌رفت از وضعیت فعلی با تکیه بر پشتوانه علمی و پژوهشی این جریانات را ارزیابی، رهبری و  راهکار عملی ارائه کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی فروپاشی اتحادیه اروپا، از دست رفتن قدرت جهانی آمریکا و دیگر اتفاقات مرتبط با کرونا که ممکن است به واقعیت مبدل شود، تصریح کرد: اتفاقات پیش و پس از کرونا باید از منظر تخصصی صاحبنظران هر حوزه مورد پایش و تحقیق قرار گیرد که این به خودی خود اعتبار و جایگاه دانشگاه‌ها را در جهان تقویت می‌کند و اهمیت تولید علم و ارائه راهکار علمی و عملی را بالا می‌برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تأکید بر ظرفیت موجود در دانشگاه‌ها  از رئیس شورای تخصصی دانشجویی و فرهنگی استان هرمزگان خواست تا با تشکیل هسته‌های مرکزی و جانبی گروه‌های اندیشه‌ورز در کنار کمیته‌های تخصصی هر حوزه، نظرات افراد صاحب اندیشه و فکر را جمع‌آوری، بررسی و انتشار دهد.

کامرانی با تأکید بر اینکه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به رشته و تخصص خود تعریفی از وضعیت معیشتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... ارائه دهند، یادآور شد: اعضای هیئت‌علمی به عنوان سفیران  آگاهی‌بخش و پیام‌آوران واقعی جامعه باید با ارائه الگوهای مناسب تهدیدها را به فرصت مبدل سازند و در دوران کرونایی موجبات شکوفایی اقتصادی و ... در جامعه شوند.

وی، تحلیل‌گر بودن دانشگاهیان را به عنوان صاحبان‌نظر در حوزه‌‌‌های مختلف جامعه مهم برشمرد و مطرح کرد: امروز با توجه به تأثیر عمیق کرونا بر عملکرد حوزه‌‌های مختلف در جهان باید دانشگاهیان از جمله استادان با تولید فکر و اندیشه مسائل زیرمجموعه خود را تحلیل و راهکار برون‌رفت از وضعیت فعلی به خوبی شناسایی و آن را رهبری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها