موج
کدخبر : ۳۲۵۴۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325417

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ازآغاز عملیات اجرایی ۱۰۰۰ واحد مسکونی در شاهین شهرخبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری قرآن بیان کرد: قرارداد ۱۰۰۰ واحد مشارکتی درشاهین شهر با بنیاد مسکن منعقد شد و عملیات اجرایی آن آغاز شد. 

وی گفت: ساخت مساکن طرح اقدام ملی در شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر استان که بصورت آپارتمانی است از طریق برگزاری فراخوان انتخاب پیمانکار می شود.

قاری قرآن بیان کرد: در این طرح ملی که ۴۰۰ هزار واحد مسکن در استان های مختلف کشور ساخته می شود، حدود ۱۸درصد، معادل ۷۰ هزار و ۷۸۰ واحد مسکونی سهم استان اصفهان است. از این میزان ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد در سه شهر جدید بهارستان، فوالدشهر و مجلسی ساخته می شود و ۲۹ هزارو ۲۸۰ واحد در دیگر شهرهای استان و مطابق با سرفصل های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی احداث می شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۲۱۲۱ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن ساخته می شود، گفت: با توجه به تنظیم تفاهمنامه با بنیاد مسکن، دستورالعمل های لازم نسبت به واگذاری زمین به بنیاد مسکن جهت احداث ۴۴۲۵ واحد در ۴۷ شهر استان بصورت اجاره ۹۹ ساله و احداث ۱۷۴۰ واحد در ۷ شهر استان بصورت فروش اقساطی اقدام شود. 

قاری قرآن در ادامه گفت: از دیگر اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان می توان به شناسایی و تامین زمین به میزان ۷۲۲۹۲۳ متر مربع برای ۷۱۶۵ واحد مسکونی، برنامه ریزی برای تامین و واگذاری زمین برای اقشار ویژه به میزان ۶۹۸۷ واحد و برنامه ریزی برای تهیه طرح آماده سازی فاز ۱ و ۲ به میزان ۴۲۳ هکتار در ۱۰ شهر استان اشاره کرد. 

وی عنوان کرد: عملیات ساخت مساکن طرح اقدام ملی شهرهایی که بصورت آپارتمانی طراحی شده است از جمله شاهین شهر، کاشان، زرین شهر، مبارکه، شهرضاو ... از طریق برگزاری فراخوان و انتخاب پیمانکار انجام می شود.

مدیرکل استان اصفهان همچنین خاطرنشان کرد: شرایط انبوسازان تا هفته آینده در سایت اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام می شود و انبوه سازان واجد شرایط می توانند آمادگی خود را جهت ارزیابی اعلام کنند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها