موج
کدخبر : ۳۲۳۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323505

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران:

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: مبعث، احیاگر همه ارزش‌های دینی، اخلاقی و انسانی و کامل‌کننده دین خداست.

معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرگزاری موج قم، با گرامیداشت 27 رجب سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص) عنوان کرد: در دورانی که ضلالت و گمراهی، زمین و بشریت را فرا گرفته بود، مبعثی برای نجات و رهایی بشریت شکل گرفت و محمد(ص) به عنوان پیامبر اسلام(ص) معرفی شد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: بعثت پیامبر اسلام(ص) پس از گذشت 700 سال از تهی بودن زمین از وحی الهی روی داد و این حادثه‌ای شگرف در تاریخ بشریت بود.

وی تصریح کرد: مبعث، احیاگر همه ارزش‌های دینی، اخلاقی و انسانی و کامل‌کننده دین خداست و از این رو دارای جایگاه بسیار رفیع و مهمی است و در این روز، حجت بر همه مردم تمام می‌شود.

ظهیری خاطرنشان کرد: هر چند دین اسلام، از سرزمین عربستان سربرآورد، اما دین و آئینی فراگیر و جهانی بود که رفته رفته در جهان گسترش یافت و پیروان زیادی را به سوی خود جذب کرد.

وی گفت: بعثت، زمینه ساز بسیاری از تحولات بزرگ در تاریخ بود و جان تازه‌ای را به زمین بخشید و نقطه عطفی در شکل گیری تمدن به شمار می‌رفت.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: پیامبر اسلام(ص)، در راه هدایت انسان‌ها و تبیین کرامت انسانی و اخلاقی در جامعه دینی، از همه هستی خود گذشت.

وی تصریح کرد: مبعث، یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان به شمار می‌رود و امروز روزی است که برای اولین بار نخستین آیات الهی بر رسول خدا در غار حرا نازل شد و خداوند فرموداقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَق.

ظهیری بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) در سن 40 سالگی به پیامبری مبعوث شد و پس از آن متحمل مشقات، سختی‌ها و رنج‌های بسیاری در مبارزه با کفار و هدایت مردم شد و وقایع بسیاری را پشت سر نهاد تا جامعه دینی شکل بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) با منش و رفتار و اخلاق گرانبهای خود، موجب تربیت انسان‌های بزرگی شدند که در تقویت دین اسلام و گسترش این دین نقش مهمی داشت.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: مبعث یک انقلاب بزرگ دینی و فرهنگی و معنوی و انسانی است و چراغ هدایت را فراروی انسان‌ها قرار داد و اسلام به عنوانی دینی جامع و کامل را ارزانی بشریت کرد.

وی عنوان کرد: ما وظیفه داریم با شناخت اسلام واقعی و عمل به آموزه‌ها و دستورات آن، این دین حقیقی را به درستی به جهانیان معرفی کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها