موج
کدخبر : ۳۲۱۸۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321873

معاون قضایی رییس‌کل دادگستری کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: مادر سنندجی که به دلیل قتل عمد محکوم به قصاص شده بود با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان از پای چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، برجعلی برهان پناه ظهر امروز روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سال 1395 زنی در یک  مشاجره خانوادگی زوج خود را به قتل رساند که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا حکم قصاص نفس در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و پرونده به منظور اجرای حکم قصاص به شعبه اجرای احکام کیفری سنندج ارجاع شد.

وی افزود : در ادامه پرونده برای اخذ رضایت از خانواده اولیای دم به شعبه ویژه صلح و سازش کانون اصلاح و تربیت شورای حل اختلاف سنندج ارجاع شد که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ 14 اسفند سال جاری خانواده مقتول حاضر به اعلام رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه تاکید کرد: این پرونده دهمین پرونده قتل عمد بود که امسال با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش منجر شد و نقش پررنگ اعضای شوراهای حل اختلاف در این اقدامات خداپسندانه ملموس است.

وی یادآور شد: صلح و سازش از وظایف ذاتی شوراهای حل اختلاف است و وجود فرهنگ گذشت در فرهنگ مردم بستر مناسبی برای مشارکت در تامین نظم عمومی و تسریع در توسعه عدالت پایدار خواهد بود و گسترش این موضوع از تاکیدات و اولویت‌های ریاست معزز قوه قضاییه است که در ادامه این راه پربرکت فرهنگ حسنه صلح و سازش در جامعه فراگیرتر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها