موج
کدخبر : ۳۲۰۹۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320906

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری یک کلاهبردار با شگرد اقامت و اشتغال در کانادا وکلاهبرداری از 7 نفر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ حسین ترکیان گفت: فردی با انجام مانورهای متقلبانه و ادعای نفوذ در یکی از مؤسسه های خیریه کشور ارمنستان عنوان کرده که این خیریه احتیاج به نیروی کار در کشور کانادا دارد و به بهانه اخذ ویزای کار و اقامت، مبالغی را از شاکیان دریافت کرده است.

وی افزود: متهم پس از حدود 2 سال از این موضوع تعدادی از شاکیان را جهت اطمینان به کشور ارمنستان فرستاده که در آن کشور مدتی سرگردان بوده و در نهایت بدون هیچ گونه اقدام مثبتی به کشور مراجعه کردند.

این مقام انتظامی گفت:  این فرد شیاد با شیوه های متقلبانه موفق شده بود از 7 نفر بالغ بر 4 میلیارد ریال کلاهبرداری کند.

سرهنگ ترکیان گفت: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی گسترده، مخفیگاه متهم را شناسایی و طی یک عملیات ویژه با هماهنگی مقام قضائی وی را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه عده ای سودجو و فرصت طلب با جلب اعتماد جوانان بیکار به بهانه اخذ مجوز اقامت و اشتغال در کشورهای خارجی از آنان کلاهبرداری می کنند، گفت: به شهروندان توصیه می کنیم بدون تحقیق درخصوص شرکت ارائه کننده خدمات و عدم شناسایی متصدیان مربوطه از واریز هرگونه وجه به حساب آنان خودداری کرده و موارد مشکوک را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها