موج
کدخبر : ۳۲۰۴۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320492

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز از تامین مواد اولیه برای تولید اقلام بهداشتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی چند روز اخیر شاهد افزایش میزان تقاضای ماسک و ژل ضد عفونی کننده به علت شیوع ویروس کرونا در کشور بوده‌ایم.

وی ادامه داد: برای تامین تقاضای موجود، برخی واحدهای تولید لوازم بهداشتی خطوط خود را تغییر داده و مشغول تولید ژل و سایر مواد ضدعفونی کننده شده‌اند.

وی با بیان اینکه پایه تولید این مواد الکل است و مرکز تولید الکل کشور در استان خوزستان است، افزود: متاسفانه برخی از راه‌های ارتباطی این استان  طی چند روز گذشته به دلیل وقوع سیل مسدود شده بود و کامیون‌های شرکت‌های تولید لوازم بهداشتی امکان تردد در مسیرهای این استان و بارگیری الکل را نداشتند.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه از امروز بارگیری مواد اولیه از جمله الکل از خوزستان آغاز شده و با تزریق این مواد به واحدهای تولیدی استان، به زودی مشکل کمبود اقلام بهداشتی ذکر شده مرتفع می‌شود.

پوررستمی گفت: با توزیع اقلام جدید تولیدی، پیش بینی می‌شود تا پایان هفته داروخانه‌های استان از ژل و محلول ضدعفونی کننده دست و ... اشباع شوند.

وی تصریح کرد: البته طی چند روز گذشته  هزار قلم مواد ضدعفونی کننده بین داروخانه‌های شبانه روزی استان توزیع شده و از امروز نیز توزیع این اقلام در برخی از داروخانه های روزانه شروع می‌شود.

وی گفت: مردم باید توجه داشته باشند اقلام بهداشتی را به اندازه نیاز خود بخرند و از دپو آنها پرهیز کنند تا همه بتوانند نیاز خود در این خصوص را تامین کنند.

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها