موج
کدخبر : ۳۲۰۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320286

حسین بابائی:

شهردار ملایر با اشاره به آماده باش نیروهای مربوط به کنترل سیلاب و دستگاه های مربوطه، از احداث سیل بند جاده سلامت و سرریز سد کلان ملایر سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین بابائی، شهردار ملایر با اشاره به اقداماتی که آسیب های ناشی از سیل را در ملایر کاهش می دهد، عنوان کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و وقوع سیلاب همه ارگان ها در حال آماده باش به سر می برند.

بابایی با بیان اینکه سیل بند جاده سلامت در حال احداث است و باید برای سیلاب ساماندهی شود، گفت: یکی از مشکلات منطقه کنار تپه پدافند و بلوارسپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این است که آب بارندگی به زمین نفوذ می کند و در پایین از داخل منازل بیرون می آید که بسیار خطرناک است.

وی از آماده باش تمام نیروهای شهرداری و ماشین آلات خبر داد و اظهار کرد: در این دو روز پرسنل شهرداری آماده باش هستند و کیسه های شن را قبل از شروع بارندگی به نقاط حادثه خیز منتقل می کنند.

بابائی با اشاره به اینکه طبق آمار اداره هواشناسی ملایر از بعدازظهر دوشنبه تا ظهر چهارشنبه،70 تا 120 میلیمتر بارش داشته ایم، اظهارکرد: محل اسکان اضطراری برای مناطق حادثه خیز از جمله کوچه شقایق احداث شده و معاون خدمات شهری به منظور کاهش آسیب های احتمالی در آمادگی کامل بسر می برد.

در ادامه مدیر امور منابع آب ملایر با بیان اینکه سد کلان ملایر در پی بارش های دو روز گذشته سرریز کرد، گفت: ورودی سد کلان ملایر در حال حاضر بیش از ۸۷ هزار لیتر در ثانیه و خروجی آن بیش از ۳۰ لیتر در ثانیه است که وارد رودخانه می شود.

محمد مظفری با اشاره به اینکه ظرفیت حجم آب سد کلان ملایر ۴۵ میلیون متر مکعب است، افزود: در حال حاضر دریچه‌ها ۱۰ متر مکعب در ثانیه باز است و در مجموع ۳۰ مترمکعب در ثانیه سرریز داریم.

وی با بیان اینکه در این فصل وضعیت سد مثل سال گذشته است، افزود: با توجه به تشکیل جلسه مدیریت بحران و تدابیر اندیشیده شده، توانستیم ظرفیت خوبی را در بارش اخیر برای سد ایجاد کنیم و با کنترل سیلاب، از خطرات و آسیب‌هایی که برای اراضی پایین ‌دست داشت، جلوگیری کردیم.

مدیر امور منابع آب ملایر با تأکید بر اینکه بازکردن دریچه‌های سد سبب کنترل سیلاب، تخلیه آب‌های تحتانی و تغذیه اراضی پایین دست می شود، یادآورشد: هشت روستا در قسمت پایین دست سد کلان قرار دارند و از حق‌آبه سد استفاده می‌ کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها