موج
کدخبر : ۳۲۰۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320034

حجت الاسلام حسین مهدیان در گفتگو با موج مطرح کرد؛

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: نقش تاثیر گذار رسانه ها را در تبلیغ وقف بی بدیل دانست و گفت: همه ما وظیفه داریم آثار و برکات وقف را ترویج دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  حجت الاسلام حسین مهدیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار موج، با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم آثار و برکات وقف را به جامعه معرفی کنیم، گفت: مردم باید آثار و برکات وقف را در زندگی خود لمس کنند و باید در جهت شناساندن جایگاه وقف و برکات آن به مردم از ظرفیت رسانه ها  بهره‌گیری کرد.

حجت الاسلام مهدیان نقش تاثیر گذار رسانه ها و مطبوعات را در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف بی بدیل دانست و گفت: باید از همه ابزارهای فرهنگی در این زمینه استفاده کرد که بطور یقین بسیار تاثیر گذار در جامعه خواهد بود.

*وقف نیاز به تبلیغ و ترویج گسترده دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، با تاکید بر اینکه وقف نیاز به تبلیغ و ترویج گسترده دارد، اذعان داشت: وقف یک پدیده بسیار زیبا و مفید برای جامعه است و ما باید تلاش خود را مضاعف کنیم تا مردم را نسبت به امورات وقف بهتر و بیشتر آشنا ‌کنیم، زیرا وقف دامنه فعالیت گسترده ای در جامعه دارد.

وی تأکید کرد که در جامعه امروز باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های رسانه، نخبگان و کارشناسان خبره در ترویج فرهنگ وقف در جامعه به خصوص در میان نسل جوان امروز و آینده بهره برد.

*ضرورت آشنایی مردم با فرهنگ وقف

وی اظهار کرد: ما باید  مسئله وقف را در جامعه بخوبی نهادینه کنیم و آثار اجتماعی و نقش وقف را به مردم نشان دهیم تا زندگی مردم متحول شود. سیاست سازمان اوقاف در سال‌های پیش رو تبدیل موقوفات به پروژه‌های بزرگ از جمله در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کمک به بیکاری در جهت پیشرفت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: شاید مردم آن ذهنیت، آشنایی و شناخت خوبی که از وقف باید داشته باشند، ندارند؛ پس همه ما وظیفه داریم آثار و برکات وقف را ترویج دهیم.

حجت الاسلام مهدیان در ادامه با بیان اینکه. وقف باید در راستای نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه به روزرسانی شود گفت: ترغیب و تشویق خیران و واقفان باید به سمت و سوی نیاتی نظیر درمان، آموزش و پرورش، اشتغال، ازدواج و کمک هزینه تهیه جهیزیه، حمایت از خانواده های بی سرپرست و ایتام صورت پذیرد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها