موج
کدخبر : ۳۱۸۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318553

رضا عباسی:

قائم مقام جهاد کشاورزی استان همدان از وابستگی تولید و امنیت غذایی به آب و ضرورت استفاده از تجهیزات نوین آبیاری سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضا عباسی قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در آیین افتتاح نمایشگاه صنعت آب و آبیاری کشاورزی و تاسیسات آب و فاضلاب بیان کرد: اهمییت آب بر کسی پوشیده نیست، تمام شرکت کنندگان این نمایشگاه در راستای بهینه سازی مصرف آب گام برمی دارند، به این بهانه دستآوردهای مختلف این صنعت جهت بازدید مصرف کنندگان به نمایش درآمده است.

عباسی ضمن ابراز خرسندی بیان کرد: استان همدان در بهینه سازی مصرف آب از استان های پیشرو است. عمده اراضی مستعد استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده اند. دولت نیز با وجود شرایط اقتصادی کنونی کشور، با اعمال یارانه برای این امور خاطرنشان کرد که این امر بسیار حائز اهمییت است.

وی با بیان اینکه دو عامل آب و خاک نقش تعیین کننده ای در امنیت غذایی دارند، افزود: با توجه به میزان بارش در سالهای اخیر و مصرف بی رویه آب، کشت محصولات پرآب بر و کم آبی حاصل از چنین مواردی، باید در جهت مصرف بهینه آب گام برداریم.

عباسی عنوان کرد: بالغ بر 34 شرکت در این نمایشگاه حضور پیدا کردند که 9 غرفه مربوط به شرکت های موجود در همدان است. تغییرات در این حوزه بسیار گسترده و سریع است و این نمایشگاه فرصت خوبی است تا ظرفیت ها شناخته شود و دستاوردها به کار گرفته شود.

وی افزود: پایداری تولید و برقراری امنیت غذایی به آب وابسته است. اقدامات صورت گرفته در این زمینه حاکی از آن است که مدیریت ارشد استان، یک گام جلوتر از برنامه های ملی، برنامه ها را در قالب سند توسعه تدوین کرده اند. خوشبختانه فرمانداران و مدیران مرتبط در بحث گلخانه ها و پیشبرد سند راهبردی با انسجام و همبستگی به این سازمان یاری می رسانند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها