موج
کدخبر : ۳۱۸۵۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318511

ظاهر پورمجاهد مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به ضرورت انسجام و وفاق دستگاه های اجرایی، تقویت مصرف بهینه آب را حاصل ارتباط نزدیک مدیریت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی همدان دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در حاشیه دومین نمایشگاه صنعت  آب و آبیاری کشاورزی و تاسیسات آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط تحریم، در بازدید از کانون های فرهنگسازی و اطلاع رسانی حوزه تولید می توان امید، تلاش و کوشش را مشاهده کرد. حدود 40 غرفه در این نمایشگاه حضور دارد که 9 غرفه از استان همدان است. بخش کشاورزی بسیار فعال است و با نیازهای روزمره مردم در ارتباط است و موضوع امنیت غذایی را دنبال می کند. بخش کشاورزی هر سال بیش از سال گذشته پیشرفت دارد و شرایط مناسبی برای آن وجود دارد. 

پورمجاهد افزود: مشاهدات حاکی از این است که بخش کشاورزی با تکیه بر فناوری نوین و دانش نو و همچنین با همفکری اتاق های فکر تولید اقتصادی امور را رو به جلو می برد. طبیعتا ممکن است مشکلاتی نیز سر راه کشاورزان وجود داشته باشد که نیاز است با اطلاع و همفکری این مشکلات نیز حل شود.

وی تصریح کرد: نکته مثبت موجود در استان، همراهی و همفکری و کمک مدیران دستگاه های اجرایی است که نمونه بارز آن را در افتتاح این نمایشگاه رویت شد. ارتباط نزدیک مدیریت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی توانسته است مصرف بهینه آب را تقویت کند و مسیر آن را تسهیل کند. به خاطر صرفه جویی صورت گرفته در استان، 2.8 میلیون متر مکعب از وزارت نیرو مجوز گرفته شد که در طرح های آتی از آن استفاده شود. یکی از چالشها یا موانع توسعه استان آب است زیرا به علل مختلف واحدهای صنعتی نیاز به جانمایی ویژه دارند که نیاز به تخصیص آب دارند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار افزود: همیشه کسانی برنده خواهند شد که به وضع موجود قانع نباشند، مدیران و کارشناسان استان به خوبی در حال پیشبرد اهداف و انجام وظایف هستند اما ما قانع نیستیم.

وی افزود: سال جاری با کمک دولت سیستم نوینی در یکی از مزارع اسدآباد به کار گرفته شد تا به عنوان الگو دیده شود. طی سالجاری 35 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده است. استفاده از پساب تصفیه خانه همدان در بخش کشاورزی در دستور کار قرار دارد و برای استفاده از پساب در سایر شهرستان ها هم برنامه هایی وجود دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها