موج
کدخبر : ۳۱۸۳۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318305

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اعلام کرد:

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: زمان افزایش خروجی سد زاینده رود مشخص نیست و هنوز در این ارتباط تصمیم گیری نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن ساسانی اظهار داشت: برای زمان و نحوه توزیع آب برای ادامه کشت پاییزه هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: زمان افزایش خروجی سد زاینده رود در جلسه ای که متشکل از نمایندگان شرکت آب منطقه ای ، سازمان جهاد کشاورزی و صنوف کشاورزان استان اصفهان است، در استانداری تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

ساسانی با تأکید بر ذخیره  303 میلیون متر مکعب آب در مخزن سد زاینده رود ، گفت: آمار تجمعی بارش ها در چلگرد ، ایستگاه شاخص زاینده رود تا بیست و ششم بهمن ماه 511 میلی مترثبت شده است.

وی خاطر نشان کرد: ورودی سد زاینده‌رود 17 و خروجی آن 18 مترمکعب بر ثانیه است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: میزان بارش ها در ایستگاه چلگرد در سال آبی گذشته 1166 میلیمتر و در متوسط بلندمدت 809 میلیمتر بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته آبی با 56 درصد و نسبت به بلندمدت با 37 درصد کاهش بارندگی مواجه بودیم.

گفتنی است؛ برای کشت کشاورزان شرق و غرببه مدت 20 روز در آبان ماه امسال خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافته بود و سپس در تاریخ 10 آذر ماه خروجی آب از سد زاینده‌رود کاهش یافت.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: برای زمان افزایش خروجی سد زاینده رود هنوز تصمیم گیری نشده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها