موج
کدخبر : ۳۱۸۲۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318266

سعید ناجی :

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان ابعاد مجاز بنرهای تبلیغاتی نامزدها را ابعاد ۷۰ در۵۰ سانتیمتر اعلام کرد که با توجه به مشاهدات شاهد تخلفات بسیاری در سطح شهر بندرعباس هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بازار تبلیغات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سطح شهر بندرعباس همانند شهرهای دیگر داغ است اما در این میان شاهد تخلفات گسترده ای هستیم که در مغایرت با چارچوب قوانین تبلیغاتی است.

بر اساس قانون استفاده از هرگونه پلاکارد، پوستر، دیوارنویسی و کاروان‌های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از محیط سخنرانی و امثال آن به‌استثنای عکس برای تراکت و زندگی‌نامه و جزوه و همچنین سخنرانی و پرسش‌وپاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان ممنوع است، متخلفین از این ماده به سه تا سی روز زندان محکوم می‌شوند.

در این رابطه  سعید ناجی رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، بیان کرد: در زمینه تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم، قانون آیین نامه شفافیت مالی تصویب شده است که بر اساس بند ۷ و ۸ این قانون، نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی تعیین و به فرمانداران اطلاع رسانی کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان ، با بیان اینکه بنرهای تبلیغاتی نامزدها باید در ابعاد ۷۰ در۵۰ سانتیمتر باشد و نصب هرگونه بنر بزرگتر از این ابعاد غیرقانونی و تخلف است، اظهار کرد: در سه حوزه انتخابیه هرمزگان ۴۷ نفر تایید صلاحیت شده اند.

شایان ذکر است؛ انتخابات در هزار و ۷۱۵ نقطه روستایی و در همه شهرها و همه ۱۳ شهرستان برگزار می شود که ۳ نقطه در مراکز حوزه انتخابیه، ۱۰ شهرستان بعنوان حوزه های تابعه و ۳۹ بخش است.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پنج کرسی دارد، اضافه کرد: مردم می توانند گزارش تخلفات انتخاباتی را به شماره ۰۷۶۳۱۲۲ داخلی های ۴۱۲،۴۱۳ و ۴۰۹ اطلاع رسانی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها