موج
کدخبر : ۳۱۸۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318236

سعید ناجی:

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: بر اساس بند ۷ و ۸ این قانون، نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی تعیین و به فرمانداران اطلاع رسانی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی  رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۱۶۴ نفر واجد شرایط رای در هرمزگان هستند، افزود: تعداد آقایان واجد شرایط رای دادن ۵۹۴ هزار و ۱۷۲ نفر و خانم ها  ۵۷۹ هزار و ۹۹۲ نفر است.

وی با اشاره به اینکه از این شمار ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر نیز رای اولی هستند، تصریح کرد: در کل استان هزار و ۳۱۸ صندوق و شعبه رای درنظر گرفته شده که ۷۸۵ شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیار در نقاط مختلف شهری و روستایی است.

ناجی خاطرنشان کرد: انتخابات در هزار و ۷۱۵ نقطه روستایی و در همه شهرها و همه ۱۳ شهرستان برگزار می شود که ۳ نقطه در مراکز حوزه انتخابیه، ۱۰ شهرستان بعنوان حوزه های تابعه و ۳۹ بخش است.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به اینکه برای رای گیری در مناطق سخت گذر و دور دست نیز از بالگرد و ماشین های کمک دار استفاده می شود، اضافه کرد: ۹۵ درصد مشکل آنتن دهی مخابراتی در استان رفع شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان بیان کرد: در زمینه تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم، قانون آیین نامه شفافیت مالی تصویب شده است که بر اساس بند ۷ و ۸ این قانون، نامزدهای انتخاباتی باید شماره حساب و مسئول مالی تعیین و به فرمانداران اطلاع رسانی کنند.

ناجی با بیان اینکه بنرهای تبلیغاتی نامزدها باید در ابعاد ۷۰ در۵۰ سانتیمتر باشد و نصب هرگونه بنر بزرگتر از این ابعاد غیرقانونی و تخلف است، اظهار کرد: در سه حوزه انتخابیه هرمزگان ۴۷ نفر تایید صلاحیت شده اند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۸ نفر خانم هستند، ادامه داد: ۲۷ نفر در حوزه انتخابی شهر بندرعباس، ۱۱ نفر در حوزه غرب با مرکزیت بندرلنگه و ۹ نفر در حوزه انتخابی شرق با مرکزیت میناب به رقابت می پردازند.

رئیس ستاد انتخابات هرذمزگان با بیان اینکه هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پنج کرسی دارد، اضافه کرد: مردم می توانند گزارش تخلفات انتخاباتی را به شماره ۰۷۶۳۱۲۲ داخلی های ۴۱۲،۴۱۳ و ۴۰۹ اطلاع رسانی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها