موج
کدخبر : ۳۱۸۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318188

با حضور وزیر نیرو در هرمزگان؛

طرح انتقال آب به شمال شهر بندرعباس در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  امین قصمی   مدیرعامل آبفای استان هرمزگان در حاشیه افتتاح طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس، اذعان داشت: در این طرح خط انتقال آب به طول 8.7 کیلومتر با لوله های فولادی به قطر ۶۰۰ میلیمتر از میدان ورودی شهر بندرعباس تا ایستگاه پمپاژ چهچکور به روش EPC احداث شده است.

مدیرعامل آبفای استان هرمزگان ادامه داد: همچنین احداث یک باب ایستگاه پمپاژ در "چهچکور" بندرعباس با ظرفیت ۴۵۰ لیتر در ثانیه و مخزن هزار مترمکعبی بتنی "شهرو" در قالب همین طرح افتتاح شد.

افتتاح پروژه

قصمی، اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۲۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۹۶ آغاز شد که هم اکنون در هفته هفدهم پویش هر هفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: تا پیش از این، مناطق واقع در شمال بندرعباس با چالش هایی در زمینه تامین آب مواجه بودند اما طبق وعده ای که داده بودیم این پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: با ادامه اجرای این طرح، صنایع واقع در شهرک صنعتی مناطق مذکور نیز از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند که می تواند به رونق اقتصادی بیشتر استان بینجامد.

لازم به ذکر است؛ با اجرای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران قرار است تا پایان امسال هر هفته طرح‌هایی در صنعت آب و برق توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها