موج
کدخبر : ۳۱۷۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317954

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: با توجه به شرایط تحریم، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه، نقش مهمی در رونق تولید دارند و باید از ظرفیت این مجموعه‌ها در رشد و شکوفایی تولید استفاده کنیم.

محمود سیجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری موج قم عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های تولیدی یکی از اولویت‌های مهم قم است که بر اساس اسناد بالادستی پیش می‌رود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی نیز یکی دیگر از رویکردهای مهم در رونق بخشیدن به صنعت و تولید قم است که در این راستا در ایام‌الله دهه فجر نیز 11 پروژه اقتصادی و صنعتی با اعتبار 1250 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: با افتتاح این طرح‌ها در بهمن ماه سال جاری برای 358 نفر اشتغال‌زایی در بخش‌های مهم تولیدی، صنعتی و کشاورزی ایجاد شد.

سیجانی تصریح کرد: در سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی صنایع در قم، اولویت‌ها را در جهت توسعه و رشد اقتصادی قم در نظر می‌گیریم و از تمامی ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا بتوانیم صنایع داخلی را تقویت کرده و تهدیدات تحریم را به فرصتی برای رشد تولید تبدیل نمائیم.

وی عنوان کرد: در سال جاری هدف گذاری استان قم، پرداخت هزار و 80 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید شامل 780 میلیارد تومان ویژه بخش‌های صنعت، معدن و تجارت، 70 میلیارد تومان در بخش جهاد کشاورزی و 230 میلیارد تومان ویژه بخش گردشگری بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد:بخش زیادی از این هدف‌گذاری تحقق یافت و بالغ بر 904 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان قم پرداخت‌ شده است

وی بیان کرد: یکی دیگر از رویکردهای مهم، تحقق نهضت داخلی سازی قطعات و مواد اولیه صنعتی در مواجهه با تحریم است تا بتوان از ورود کالاهای مشابه خارجی در روند تولید جلوگیری کرد.

سیجانی گفت: همچنین با توجه به شرایط تحریم، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه، نقش مهمی در رونق تولید دارند و باید از ظرفیت این مجموعه‌ها در رشد و شکوفایی تولید استفاده کنیم.

وی افزود: توجه به توانمندی‌های بخش خصوصی در تولید، تکمیل زنجیره تولید در تامین مواد اولیه مورد نیاز، حمایت از تولید داخلی و حفظ ظرفیت‌های تولید و اشتغال از جمله‌ برنامه‌های مهم در تحقق رونق تولید است.

رییس سازمان صمت استان قم بیان کرد: همچنین توجه به برپایی نمایشگاههای مختلف جهت معرفی دستاوردهای صنعتی و تولیدی و حمایت از صنعتگران ، سرمایه گذاران ، تولید کنندگان و ایجاد بستر برای رونق بخشیدن به صنعت و تولید از دیگر برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی در استان قم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها