موج
کدخبر : ۳۱۷۶۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317609

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از افتتاح 5 پروژه گازرسانی با اعتباری بیش از 45 میلیارد ریال همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان شهرضا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی با اشاره به افتتاح 5 پروژه گازرسانی در شهرضا گفت: با بهره برداری از ایستگاه TBS  ده هزار متر مکعبی شهرک کارگاهی امیر کبیر شهرضا از امروز صنایع مستقر در این شهرک می توانند متقاضی دریافت گاز شوند و فرآیند اشتراک پذیری خود را در اداره گاز شهرضا انجام دهند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های شرکت گاز بهره مندی تمامی صنایع از نعمت گاز طبیعی است، افزود:‌ بیش از 3 هزار واحد تجاری و 8 هزار و 80 واحد کارگاهی در این شهرک مستقر می باشد که می توانند از گاز استفاده نمایند.

علوی هدف از تأسیس این شهرک را انتقال مشاغل ویژه و دارای آلودگی صوتی دانست و عنوان کرد: یکی از مهمترین نیازهای فعالان صنعتی این شهرک تکمیل زیرساخت‌ها بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه، کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث ایستگاه گاز و گازرسانی به شهرک صنعتی امیرکبیر در تیرماه سال جاری به زمین زده شد، گفت: با اجرای یکصد متر شبکه تغذیه و توزیع و با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال این پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی به مصوبه هیأت دولت در راستای توسعه گازرسانی به صنایع اشاره کرد و افزود: در استان اصفهان بیش از هشت هزار و 700 صنعت از نعمت گاز بهره‌مند هستند که بر اساس این مصوبه دولت، تعدادی از آنها پارسال و امسال گازرسانی شدند.

سید مصطفی علوی گفت: در حال حاضر دو سوم از 360 میلیون مترمکعب گاز در شهرضا در بخش صنعت و یک سوم در بخش خانگی مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان همچنین از بهره برداری گازرسانی به واحدهای صنعتی و گلخانه ای روستاهای یحیی آباد و قصر چم خبر داد و افزود: در این دو روستا دو ایستگاه TBS با ظرفیت پنج هزار متر مکعب در ساعت، 8هزار و 700 متر شبکه تغذیه و توزیع با هزینه ای بالغ بر 16 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

علوی با بیان اینکه سالانه، بیش از 21 میلیارد مترمکعب گاز در سطح استان اصفهان توزیع می‌شود، گفت: از 110 شهر استان، 109 شهر و از هزار و 238 روستای مشمول گازرسانی، هم اکنون هزار و 60روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

وی اظهار داشت: بهره برداری از ساختمان پست و امداد و پشتیبانی منظریه، با 150 متر مربع زیربنا از دیگر پروژه هایی است که در شهرستان شهرضا با حضور مسئولین افتتاح گردید و برای خدمات رسانی، به مردم این منطقه واگذار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به مجموعه کارگاهی پاتله شهرضا از دیگر پروژه هایی بود که در دهه مبارک فجر سال جاری کلنگ زنی شد که طی این پروژه یک ایستگاه TBS  با ظرفیت پنج هزار متر مکعب در ساعت راه اندازی و 3هزار متر خط تغذیه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد اجرایی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها