موج
کدخبر : ۳۱۷۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317425

مدیر درمان تأمین اجتماعی کرمانشاه در پاسخ به موج؛

میثم حجتی پور در پاسخ به سؤال تعیین تکلیف بدهی‌های بیمه تأمین اجتماعی به مراکز درمانی استان گفت: پرداخت بدهی‌های بیمارستان‌های دانشگاهی پرداخت‌شده و مراکز طرف قرارداد نیز به‌زودی تصفیه‌حساب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه از تخصیص ۳۷۰ میلیارد تومانی بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کرمانشاه خبر داد و ابراز داشت: تعداد افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی در کرمانشاه حدود ۷۷۰ هزار نفر معادل ۳۹ درصد جمعیت استان کرمانشاه است.

وی در خصوص وضعیت کنونی اورژانس بیمارستان شهدای کرمانشاه نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان شهدای کرمانشاه یکی از مهم‌ترین اورژانس‌های استان محسوب می‌شود می‌طلبد که امکانات و تجهیزات تخصصی آن به‌روز گردد، ازاین‌رو طی سال آینده مرکز اورژانس این بیمارستان به‌صورت کاملاً استاندارد بازسازی و تجهیز خواهد شد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به مشکلات موجود در نوبت‌گیری حوزه درمان کرمانشاه داشت و گفت: با افتتاح سامانه یکپارچه نوبت‌دهی در دهه فجر امسال با شماره ۴ رقمی ۴۶۴۶ نوبت‌دهی برای تمام استان راه‌اندازی خواهد شد و به‌این‌ترتیب مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی کاهش می‌یابد.

حجتی پور در خصوص راه‌اندازی طرح نسخه الکترونیکی گفت: این سازمان از یک سال گذشته بحث الکترونیکی کردن نسخ پزشکی را با طرف‌های قرارداد استارت زد و از مهرماه ۹۷ تاکنون با صدور حدود ۱۰۰ هزار نسخه الکترونیکی در استان کرمانشاه، در رتبه نهم کشور قرار دارد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی کرمانشاه با اشاره به مراجعه بیش از ۲ میلیون نفری به مراکز درمانی تأمین اجتماعی کرمانشاه، اعلام داشت: هم‌اکنون ۲۱۲ تخت فعال در 2 بیمارستان شهدا و حضرت معصوم (س) وجود دارد و با بهره‌برداری از ۲ مرکز درمانی جدید ۲۹ درصد افزایش مراکز درمانی در سطح استان رخ‌داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها