موج
کدخبر : ۳۱۶۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316936

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: قوام سازی اقتصاد درشرایط جنگ اقتصادی ، حوزه کشاورزی را جزو اولویت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشست کمیسیون کشاورزی و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان با روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های بازرگانی سراسرکشور با اشاره به فرموده اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه بر قوام سازی اقتصاد در شرایط جنگ اقتصادی ، حوزه کشاورزی را جزو اولویت هایی دانست که باید قوام سازی آن مورد توجه قرار گیرد.

 وی بهره مندی از نظرات کارشناسان، بکارگیری مدیران زبده و توجه به رخدادهای ملی و بین المللی را در رفع ضعف های نهادی اقتصاد کشور موثر دانست.

گلشیرازی بالاترین آمار کشور را مربوط به اقلام بذر، خوراک دام و کود بیان و تصریح کرد: با وجودیکه در بخش هایی از حوزه کشاورزی شاهد جد و جهد هستیم اما موضوعات مذکور خودکفایی ملی را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نرخ رشد بخش کشاورزی در دنیا را در حالی مثبت 1 درصد اعلام کرد که این نرخ در حوزه های صنعت و خدمات با آمار منفی مواجه بوده است.

وی کشاورزی را اساس اقتصاد استان اصفهان دانست و گفت: در صورت توجه به توسعه پایدار حوزه کشاورزی، امروز با مشکلات زیست محیطی مواجه نبوده و کشاورزی ما نیز اساسی و عمیق تر بود.

مسعود گلشیرازی با اشاره به رتبه اول استان اصفهان در تولید سبزی و صیفی جات، شیرخام، صنایع تبدیلی کشاورزی و رتبه دوم در تولید گوشت مرغ و شترمرغ توجه ویژه به کشت گلخانه ای و تولید گیاهان دارویی را از جمله مهم ترین فعالیت های استان در حوزه کشاورزی بیان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان وضعیت ترسالی دو سال گذشته در استان را موجب تاثیر در ارتقاء 2 برابری آمار جمع صادرات دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به مصوبات گروه اقدام و مسئولیت های سپرده شده به کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان شاهد وضعیت مطلوب تری در این زمینه در سال های آینده باشیم.

وی با اشاره به بحران آب اصفهان، کم آبی و معضلات کشاورزان در این زمینه را یکی از معضلات اجتماعی استان بیان کرد و در دستور کار قرار گرفتن طرح انتقال آب از خلیج فارس و تاسیس شرکت انتقال آب خلیج فارس را در رفع مشکل آب اصفهان تاثیرگذار دانست و از سهامداری اتاق بازرگانی اصفهان در این پروژه عظیم خبر داد و گفت: در این پروژه مقرر شده انتقال آب خلیج فارس ظرف مدت چهار سال عملیاتی شود.

مسعود گلشیرازی همچنین افزود: انتقال آب درون سرزمینی نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان کشت گلخانه ای و بورس اقلیمی و بورس آب را جزو برنامه های اولویتی کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان بیان و بر تاثیر راه اندازی بورس آب و محیط زیست به توسعه پایدار و عدالت اجتماعی تاکید نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها