موج
کدخبر : ۳۱۶۴۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316493

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ‌بحث تامین مسکن کارگری را از اولویت‌های وزارت کار در حوزه کارگری برای سال آتی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، ابراهیم صادقی فر روز دوشنبه ۱۴ بهمن در حاشیه مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ویژه جامعه کار و تلاش استان اظهار کرد: در زمینه تامین مسکن کارگری طبق تفاهم نامه‌ای که داشته‌ایم قرار شد ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگری را عملیاتی کنیم که این اقدام آغاز شده است.

وی عنوان کرد: جامعه کار و تولید در ایران همیشه در عرصه‌های جنگ، سازندگی و دیگر عرصه‌هایی که موجب دوام انقلاب شده حضور داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای جبران ضعف‌هایی که در نتیجه تحریم و تورم در کشور رخ داده، وزارت کار برنامه‌هایی دارد که تا آخر سال جاری اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری همواره وفادارترین گروه‌ها به انقلاب بوده است، گفت: این قشر جامعه همیشه در جهت تقویت و دوام انقلاب اسلامی کمک کرده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در خصوص اولویت‌های وزارت کار برای سال آتی توضیح داد: برنامه‌های زیادی در حوزه کارگری دیده شده که مهمترین آن ‌بحث تامین مسکن کارگری است.

وی در ادامه گفت: وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی، شورای عالی و روابط کار از مدت‌ها پیش بحث‌های مربوط به تقویت سبد معیشتی کارگران را شروع کرده‌اند و به یقین اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد.

صادقی فر در بخش دیگری در پاسخ به اینکه اکنون که  سقف تعیین سبد هر خانوار از ۴ نفر به ۳ و نیم نفر رسیده، برنامه‌های وزارت کار برای پیگیری تغییر وضعیت معیشتی کارگران در سال آتی چگونه است، گفت: روزهای پایانی سال روزهای بررسی وضعیت معیشتی و دستمزدها است و به تبع به این حوزه در این روزها جدی تر توجه می‌شود.

وی ادامه داد : برای جبران ضعف‌هایی که در نتیجه تحریم و تورم در کشور رخ داده، وزارت کار برنامه‌هایی دارد که تا آخر سال جاری اعلام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها