موج
کدخبر : ۳۱۶۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316272

معاون شهردار قم:

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم از ساماندهی میدان ۷۲ تن به عنوان یکی از دغدغه‌های شهرداری یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان در جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان قم بر لزوم ساماندهی وضعیت ترافیکی میدان ۷۲ تن تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه میدان ۷۲ تن یکی از مهم‌ترین ورودی‌های شهر است ساماندهی آن به یکی از دغدغه‌های شهرداری تبدیل شده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از برگزاری جلسات کارشناسی در فرمانداری قم خبر داد و افزود: بیش از یک سال طرح‌های ارائه‌ شده برای ساماندهی 72 تن در فرمانداری قم با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته است.

ذاکریان یکی از علل آشفتگی 72 تن را ورود اتوبوس‌های بین‌ راهی دانست و تصریح کرد: باید انتقال مسافران به تهران در پایانه ساماندهی شده و برنامه‌های جامعی برای این چالش تدوین‌ شده است.

وی از نصب بیش از 30 دوربین در میدان 72 تن خبر داد و گفت: برای کنترل وضعیت ترافیکی میدان و ساماندهی اتوبوس‌های عبوری 30 دوربین ثبت تخلف و نظارتی در این میدان با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان نصب می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم، ساماندهی مغازه‌های سوهانی این منطقه را نیز مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان کرد: ساخت سکوها برای ساماندهی اتوبوس‌ها بیش از 500 میلیون تومان هزینه داشته و به‌ زودی مغازه‌ها نیز ساماندهی می‌شود.

ذاکریان ساماندهی ورودی‌های شهر قم را یکی از برنامه‌های معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک اعلام و تأکید کرد: چالش‌های زیادی برای ساماندهی ورودی‌های شهر قم وجود دارد که با توجه به مطالعات جامع ترافیک شهر و انجام مطالعات دقیق کارشناسی به این موضوعات رسیدگی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها