موج
کدخبر : ۳۱۶۲۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316221

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز گفت: لیست اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده هنوز اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز با اشاره به روند بررسی صلاحیت‌ داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم و آخرین وضعیت احراز صلاحیت داوطلبان در استان گفت: هنوز لیست استان البرز تکمیل نشده و لیست نهایی ۲۲ بهمن اعلام خواهد شد، چون داوطلبانی که در مراحل قبلی تایید صلاحیت شده‌اند اما در مرحله سوم و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند سه روز یعنی تا ۱۴ بهمن فرصت اعتراض دارند.

مراد یگانه خاطرنشان کرد: در این مرحله نیز شورای نگهبان از ۱۵ بهمن تا ۲۱ بهمن ۹۸ باید رسیدگی و نظر خود را به وزارت کشور اعلام کند.

وی گفت: از ۲۲ بهمن اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور صورت می‌گیرد و از ۲۳ بهمن ماه ۹۸ آگهی اسامی نامزدها منتشر می‌شود.

یگانه افزود: اما به طور کلی با تأیید صلاحیت‌هایی که در مرحله جدید احراز صلاحیت‌ها صورت گرفته، زمینه برای مشارکت بیشتر در انتخابات فراهم شده است.

این مسئول در خصوص فراهم سازی مقدمات برگزاری انتخابات در استان البرز اعلام کرد: تمام مقدمات به نحوی در استان البرز آماده است که آمادگی برای برگزاری انتخابات کاملاً وجود دارد، تمامی تعرفه‌ها تحویل گرفته شده و عوامل اجرایی هم مشخص شده‌اند و آموزش‌ها هم در حال نهایی شدن است.

وی در خصوص تعداد عوامل برگزاری انتخابات در استان البرز گفت: ۲۳ هزار نفر عوامل اجرایی و نظارتی در استان البرز کار انتخابات را در ۱۲۰۰ شعبه پیش خواهند برد.

وی در خصوص اهمیت موضوع مشارکت در انتخابات اسفند ماه هم اعلام کرد: ما به همه فرمانداری‌ها و مدیران کل اعلام کرده‌ایم که با مردم و اقشار مختلف تعامل داشته باشند، از مردم هم می‌خواهیم در این انتخابات مشارکت کنند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری البرز در خصوص تبلیغات زودهنگامی که توسط برخی داوطلبان آغاز شده است گفت: تبلیغات پیش از موعد مشخص شده، چه در فضای مجازی و چه در زیر سقف و در منازل ممنوع بوده و غیر قانونی است، ما گزارش چنین اقداماتی را تهیه و به ستاد انتخابات ارسال می‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها