موج
کدخبر : ۳۱۶۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316128

رئیس ستاد انتخابات کردستان:

رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: طبق اعلام هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده توسط این نهاد در استان کردستان برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به 115 نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش اقبال پیش از ظهر امروز شنبه در گفت و گو با رسانه های استان،  با اشاره به اینکه صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه مرحله توسط هیات اجرایی، نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بررسی شد،  اظهار داشت: 281 داوطلب در این استان برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده بودند که هیات اجرایی صلاحیت 224 نفر را تایید کرد،  هیات نظارت استان این تعداد را به 98 نفر کاهش داد و هیات مرکزی نظارت نیز در آخرین مرحله بررسی صلاحیت های تایید شده را به 115 نفر رساند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان در ادامه اضافه کرد: آخرین مرحله از دریافت شکایات از 12 تا 14 بهمن به مدت سه روز برای  داوطلبانی که صلاحیت آنها مورد تایید هیات مرکزی نظارت قرار نگرفته تعیین شده و در این مرحله، صرفا داوطلبانی که در هیات مرکزی انتخابات تایید صلاحیت نشدند مجاز به ثبت شکایت به شورای نگهبان هستند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: در صورتی که شورای نگهبان در مهلت قانونی خود صلاحیت افراد مدکور را تایید نکند مردم کردستان باید ۶ نماینده خود در پنج حوزه انتخابیه از بین 115 نفر فعلی انتخاب کنند.

وی تعداد صلاحیت شدگان از سوی شورای نگهبان در حوزه های مختلف انتخابیه این استان را شامل 39 نفر در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره، 11 نفر در حوزه انتخابیه بانه و سقز، 17 نفر در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان، 17 نفر در مریوان و سروآباد و 31 نفر در بیجار اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها