موج
کدخبر : ۳۱۵۹۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315932

دادستان کرمانشاه:

محمدحسین صادقی در خصوص عدم نظارت کافی بر مؤسسات آموزشی، هنری و ... در سطح شهر کرمانشاه انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه با انتقاد از وضعیت موجود در مراکز آموزشی و هنری در کرمانشاه، تأکید کرد: دستگاه‌های وظیفه مند در خصوص نظارت بر مراکز آموزشی و هنر در کرمانشاه به وظایف خود عمل نمی‌کنند به‌طوری این شرایط باعث گردیده کیفیت خدمات، عدم صلاحیت متصدیان، فعالیت بدون مجوز، برگزاری آزمون بدون‌ ملاحظات ترافیکی، مکان‌های برگزاری کلاس و درنهایت تخلفات متعددی در این حوزه شاهد باشیم.

وی ضمن اشاره به رشد افزون پانسیون‌های مطالعاتی غیرمجاز در سطح شهر، تخلفات صورت گرفته در این حوزه را غیرقابل‌تحمل دانست و از لزوم دقت خانواده‌ها در این‌که فرزندانشان حتماً به مراکز معتبر مراجعه نمایند سخن گفت.

وی در خصوص همایش‌ها عنوان کرد: برگزاری همایش‌هایی با تبلیغات گسترده محیطی و اخذ هزینه‌های کلان بدون نظارت حداقلی راجع به کیفیت و صلاحیت مدرس یا سخنران مدعو بیشتر به یک کاسبی منفعت طلبانه محض شبیه است. اخذ دو میلیون ریال برای دو ساعت شرکت در یک همایش با چه فرمولی از هزینه‌ها و حاشیه سود توجیه می‌شود؟!

صادقی از لزوم ارزیابی و پایش صلاحیت مدرسین و اساتیدی در کلیه این مراکز فعالیت دارند خبر داد و تأکید کرد دستگاه‌های که در این خصوص واجد تکلیف قانونی هستند و در انجام این تکالیف مسامحه و تعلل داشته‌اند را قابل مواخذه دانست و از برخورد جدی با این دستگاه‌ها خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در پایان خطاب به خانواده‌ها عنوان کرد‌: درزمینهٔ حضور فرزندان در مراکز آموزشی و هنری کرمانشاه بایستی هوشیار و مطالبه گر باشند و تأکید کرد که دیدگاه‌های خود را با صندوق صوتی دادستان یا معاونت حقوق عامه دادسرا در میان بگذارند.

مرزهای کرمانشاه در مقابله با کرونا تقویت شوند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: به دنبال احتمال انتشار ویروس کرونا در کشور عراق و اقلیم کردستان به کلیه دستگاه‌های مربوطه تأکید می‌شود که تمهیدات لازم از طریق تشدید نظارت‌ها و آمادگی کامل جهت مقابله و جلوگیری از ورود ویروس کرونا به استان و کشور اتخاذ گردد.

مدعی‌العموم همچنین از شهروندان خواست در صورت امکان سفرهای خود به کشورهای ناقل بیماری کرونا را لغو کنند و لزوم رعایت موارد بهداشتی را ضروری دانست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها