موج
کدخبر : ۳۱۵۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315143

عضو مؤسس و هیئت‌مدیره انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی کشور گفت: گفت: بیش از ۱۱۰ پرونده اسیدپاشی را بررسی کردیم و مشخص شد که همه این پرونده‌ها ریشه در حسادت داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محسن مرتضوی از قربانیان اسیدپاشی است که به گفته خودش برای بهبود صورت و اندامش تاکنون ۹۸ عمل جراحی کرده است، اما به‌جای پنهان شدن در پستوی خانه، تبدیل به یک فعال اجتماعی در خصوص اسیدپاشی شده و تاکنون دست ده‌ها قربانی دیگر را گرفته است.

وی بر ضرورت کنترل خشم و گفتمان محوری در جامعه تأکید کرد و گفت: در این زمینه رسانه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد نقش مهمی دارند.

عضو هیئت‌مدیره انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی قول داد که زمینه را برای معاینه رایگان و جراحی کم‌هزینه قربانیان اسیدپاشی کرمانشاه توسط دکتر فروتن، فوق تخصص جراحی پلاستیک و رئیس انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی فراهم کند.

او با انتقاد از اجرایی نشدن برخی قوانین مربوط به بزه دیدگان گفت: طبق قانون مصوب مجلس، در صورت فرار اسیدپاش یا نداشتن توان مالی، هزینه‌های درمانی بزه دیده باید از صندوق بیمه بدنه دولت و سازمان بهزیستی تأمین شود، اما این قانون همچنان در پیچ‌وخم اجرایی گیرکرده است؛ البته ما همچنان پیگیر رفع موانع و اجرای آن هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها