موج
کدخبر : ۳۱۵۰۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315092

سردار جلالی:

رئیس پدافند غیرعامل کشور گفت: سردار سلیمانی با شهادت خود وحدت را به جامعه تزریق کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار غلامرضا جلالی در یادواره سرداران و ۵۰۴ شهید منطقه چهارمردان قم که در مسجد چهارمردان برگزار شد، با اشاره به اینکه آمریکا در حقارت تمام اقدام به ترور سردار سلیمانی کرد، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل تسلط کامل خود را بر فرودگاه بغداد اعمال کرده‌اند و تمام ترددهای این فرودگاه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

جلالی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم تاثیرهای بسیار بزرگ و ارزشمندی در کشور و منطقه ایجاد کرد، افزود: ما شاهد یک نوع عملیات جدید مردم محور در داخل ایران، عراق و لبنان و سازمان دهی مردم علیه حکومت و دولت های این سه کشور بودیم، که عملیات ضد امنیتی و تخریب گری محور اصلی آن به شمار می آمد.

وی یادآور شد: به یک تعبیری این عملیات بین عناصر اصلی سه کشور فوق شکاف ایجاد کرده بود، ولی حادثه شهادت حاج قاسم منجر به ایجاد وحدت در بین مردم شد.

رئیس پدافند غیر عامل  کشور اذعان داشت: به لحاظ نوع شهادت حاج قاسم و همچنین شخصیت انسانی و انقلابی او و همچنین نوع احترام و اعتباری که رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا با او داشت، یک انقلاب مردمی در کشور اتفاق افتاد.

جلالی ادامه داد: برآورد جمعیتی که برای تشییع حاج قاسم آمدند، ۲۵ میلیون تن در داخل کشور و هفت میلیون نیز در عراق است، و بقیه کشورهایی که تجمع کردند، هنوز یک جمع بندی راجع آن نیست‌ ولی یک تشییع جنازه ۳۰ تا ۳۲ میلیون نفری در منطقه انجام شد.

وی افزود: پیام این تشییع به دشمنان این است که آنها از نظر خود یک تروریست را ترور نکردند، بلکه یک فرمانده محبوب قلب ها و یک سردار دل ها که ۳۲ میلیون تن برای تشییع جنازه اش آمدند را ترور کردند.

وی تشییع جنازه سردار سلیمانی را بزرگترین تشییع جنازه تاریخ بشر دانست و افزود: بزرگترین تشییع جنازه ای که در دنیا انجام شده تشییع جنازه امام راحل بود، که طبق آمار آن زمان ۱۱ میلیون تَن در آن شرکت کردند، ولی تشییع جنازه حاج قاسم در دنیا بی سابقه است و دنیا نسبت به این حرکت کاملا متحیر مانده و به تعبیری مولفه های قدرت جدی در این خصوص مطرح است و دنبال می شود.

رئیس پدافند غیر عامل کشور گفت: حضور مردم ایران و بقیه کشورها در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی یک رای مثبت و رفراندوم عمومی راه قاسم سلیمانی بود، و این راه که یک مقاومت در برابر دشمن، استکبار و تهدید بود به عنوان یک راه نهایی است، کمااینکه خیلی از کسانی که دنبال راه حل مذاکره و مصالحه بودند، جمع بندی آنها این شد که مقاومت سریعتر و ارزانتر جواب می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه آمربکایی عین الاسد عراق گفت: این‌ اقدام سپاه تقریبا تمام معادله های نظامی منطقه را به هم ریخت.

وی افزود: ما ۱۶ فروند موشک به تلافی شهادت حاج قاسم به آمریکایی ها شلیک کردیم، و در دنیای نظامی گری بعد از جنگ جهانی دوم و ۷۰ سال گذشته هیچ کشوری نتوانسته تهدید آمریکا را پاسخ دهد، ولی ایران برای نخستین بار توانست، این کار را انجام دهد.

جلالی گفت: این پایگاه مرکز عملیات منطقه ای آمریکایی ها است و تمام پروازهای پهپادی، هلیکوپتری و نظامی آنها از این پایگاه انجام می شود و تمام رادارهایی که کل منطقه را کنترل می کند نیز در این پایگاه است و در این حمله همه آنها آسیب دیده و از بین رفته است.

وی با بیان اینکه تلفات آمریکایی از این حمله موشکی هوشمندانه انتخاب شد، گفت: تمام اهداف نشانه گیری شده به هدف برخورد کرد و یک مورد نیز به خطا نرفت، و در حوزه ۷۰۰ کیلومتری هیچ مقر آمریکایی اعم از شناور یا استقراری در تیر رس ما در امان نیست.

جلالی با اشاره به اینکه حوزه نظامی بیشتر از مولفه های دیگر اقتدار ملی مانند سیاسی، اجتماعی و علمی عمل کرده است، گفت: باید بقیه مولفه های قدرت ملی را نیز توسعه دهیم، و برای تحقق این امر پیاده سازی تفکر و مکتب قاسم سلیمانی در بخش اجرایی ضروری است.

 سردار جلالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای خطوط هوایی اکراین این حادثه را در حوزه جنگ و نظامی متصور دانست و گفت: عدم تشخیص هواپیمایی دشمن از هواپیمای خودی در صحنه ای که جنگ الکترونیک و پیچیده اتفاق می افتاد، امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه این حوادث در همه جای دنیا به وقوع می پیوندد یادآور شد: در فهرست حوادث نظامی دنیا نسبت به پروازهای خارجی، ۱۲ اتفاق طی ۱۰ سال گذشته رخ داده است، ولی چنین پیامدهایی را به همراه نداشته است.

 این مقام کشوری بیان کرد: سپاه پاسداران با شجاعت تمام مسئولیت این حادثه را پذیرفت، در صورتی که در داخل اوکراین سه پرواز غیر نظامی متعلق به کشورهای مصر، تایلند و مالزی بوده که با شلیک موشک سرنگون شده و تا یک سال بعد نیز مسئولیت را قبول نکردند و پاسخگو نبودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها