موج
کدخبر : ۳۱۵۰۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315009

آیت الله فاضل لنکرانی:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شعر آئینی در کشور پس از انقلاب اسلامی رشد بسیاری داشته و امروزه شاعران آئینی کشور هنر خود را در مسیر دفاع از مکتب اهل بیت(ع) به کار گرفته‌‎اند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در سوگواره شعر «محبوبه خدا» در قم، با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) مجموعه کامل تمامی کمالات و ارزش‌های انسانی بودند، اظهار کرد: بدون تردید حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان مجمع همه کمالات وجودی و ارزش‌های انسانی بهترین الگو برای بانوان هستند.

عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بر اساس روایات حضرت فاطمه(س) حجت بر ائمه اطهار(ع) است، خاطرنشان کرد: دشمنان خدا به دلیل عدم شناخت عظمت وجودی حضرت فاطمه زهرا(س)، ظلم و جنایت علیه ایشان انجام دادند.

وی با اشاره به تلاش و مجاهدت علما و مراجع عظام تقلید برای احیای فاطمیه، تصریح کرد: امروز آنقدر منابع و مستندات در رابطه با ایام فاطمیه استخراج شده است که دیگر کسی نمی‌تواند در شهادت و مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) تردید و شبهه ایجاد کند.

فاضل لنکرانی در ادامه افزود: حضرت صدیقه کبری(س) با گریه‌های خود پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) انقلابی عظیم برپا کرد که تا امروز موجب بقاء اسلام شده است و ما هم همچون ایشان امروز وظیفه داریم تا اسلام را یاری کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه امروز هرچه دشمنی‌ها علیه اسلام و انقلاب افزایش می‌یابد، وظیفه و تکلیف ما نیز سنگین‌تر خواهد بود، گفت: شعر آئینی در کشورمان به برکت انقلاب اسلامی اوج گرفته است و امروز شاعران قریحه الهی خود را در مسیر دفاع از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به کار گرفته‌اند.

سوگواره شعر فاطمی با عنوان «محبوبه خدا» همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) با حضور شاعران برجسته کشورمان ولی الله کلامی، سید حمیدرضا برقعی، جواد محمدزمانی، حسین رستمی، وحید قاسمی، میثم داودی و محمد غفاری در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها