موج
کدخبر : ۳۱۴۹۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314963

بر اثر بارش برف وکولاک؛

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان از مسدود شدن تعداد 218 روستای استان کردستان براثر بارش برف و کولاک شدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رامبد نوذری ظهر امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: بارش برف و یخبندان شامگاه گذشته و تشدید کولاک در برخی نقاط هم اکنون راه ارتباطی  218 روستا در هفت شهرستان مسدود شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: بیشترین راه‌های روستایی مسدود شده با 100 مورد در سنندج است و بقیه نیز در سایر شهرستان ها شامل 70 آبادی در دیواندره، 25 روستا در دهگلان، 10 روستا در بیجار، هفت روستا در سقز، بانه و قروه هر کدام سه روستا است.

نوذری با بیان اینکه صبح امروز تعداد روستاهای مسدود شده 33 مورد اعلام شده بود گفت: با ادامه شدت کولاک در بسیاری از نقاط این تعداد روند افزایشی به خود گرفته است گفت: بیشتر روستاهای مسدود شده در مسیرهای کوهپایه‌ای و سخت گذرواقع شده است و راهداران روستایی به همراه راهداران این اداره در مسیرها مستقر شده و پیش بینی می‌شود تا شب موفق به بازگشایی راه‌ها شوند.

‌طرح زمستانی راهداری همه ساله از 15 آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز می‌شود در این طرح،  475 راهدار کردستان به صورت 24 ساعته در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها