موج
کدخبر : ۳۱۴۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314937

باحضور مسئولان کشوری و استانی؛

اردوگاه درمانی فرهنگی کرامت با هدف درمان، کار و صیانت از معتادین متجاهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اردوگاه درمانی فرهنگی کرامت وابسته به سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با هدف درمان، کار و صیانت از معتادین متجاهر با حضور تقوی مدیرکل دفتر بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور، بیطرفان جانشین سپاه امام علی بن ابیطالب، سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم افتتاح شد.

بیطرفان جانشین سپاه امام علی بن ابی طالب با اشاره به راه‌اندازی فاز اول اردوگاه کرامت، گفت: این بخش از اردوگاه اردوگاه با ظرفیت پذیرش ۱۰۰ مددجو از شهریور امسال آغاز به کار کرده که تاکنون ۱۲۰ معتاد متجاهر را پذیرش نموده که برخی پس از طی دوره درمان و بازپروری ترخیص شدند.

وی در ادامه گفت: برای ساخت این اردوگاه تا کنون، سه و نیم میلیارد تومان هزینه شده که این مبلغ با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین گردیده است.

بیطرفان همچنین افزود: برای احداث فاز دوم اردوگاه کرامت با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ مددجو و تکمیل و بهره‌برداری از تمام ظرفیت اردوگاه مبلغ ۶ میلیارد تومان اعتبار لازم است که در صورت تامین، این مرکز سال آینده تکمیل خواهد شد.

جانشین سپاه امام علی بن ابیطالب در پایان گفت: وجه تمایز اردوگاه کرامت وابسته به سپاه امام علی ابن ابیطالب با دیگر مراکز ترک اعتیاد، استفاده از شیوه‌های بهبودی پایدار و دین محور با استفاده از مربیان با تجربه با توجه به اشتغال زایی، صیانت از معتادین و حفظ کانون خانواده معتادین است.

تقوی مدیر کل دفتر بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این مراسم گفت:ورود سپاه به حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی امری ارزشمند است و دیگر دستگاه‌ها بایستی در خصوص کاهش و کنترل اعتیاد در بستر جامعه نیز در به مقصد رسیدن این مسیر به ارگان‌های مسئول یاری دهند.

وی همچنین گفت: این موضوع در سال گذشته برابر تفاهم نامه ای که با سازمان بسیج مستضعفین و ستاد مبارزه با مواد مخدر بسته شد در شهریور امسال شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: ارودگاه کرامت در ده استان کشور مانند قم و کرمان راه اندازی شده و امروز به صورت ویدئو کنفرانسی با سخنرانی سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج افتتاح شد.

مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استانهای ستاد مبارزه با موادمخدر کشور بیان داشت: این موضوع دارای برکات و اثرات بسیاری در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی است و امیدواریم که این روند در دیگر استان ها به زودی به بهره برداری برسد تا بتوانیم اثرات آن را در جامعه ببینیم.

اردوگاه کرامت در کیلومتر ۱۷ جاده قدیم قم کاشان در مجموعه فرهنگی تربیتی آیت الله بهاءالدینی احداث گردیده است.

مراسم افتتاحیه اردوگاه کرامت همزمان با ۳ استان لرستان، کرمان واصفهان برگزار شد،که این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس با دیگر استان‌ها به اشتراک گذاشته شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها