موج
کدخبر : ۳۱۴۸۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314864

بنابر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، توصیه می شود با توجه به شرایط جوی و دریایی استان طی روزهای چهارشنبه تا پایان هفته جاری، از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنابر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، با تاثیر سامانه ای ناپایدار به تدریج از امروز ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

در مناطق دریایی با افزایش بادهای جنوب شرقی، دریا متلاطم خواهد بود که در ساعات شب در محدوده تنگه هرمز و جزایر غربی استان گاه تا 40 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

با افزایش ابرناکی به تدریج در برخی نقاط استان(مناطق غربی و برخی نقاط تنگه هرمز )از ساعات بعدازظهر و شب شاهد شروع بارندگی خواهیم بود که به تدریج دامنه فعالیت سامانه بارشی طی روز جمعه در اکثر نقاط استان خواهد بود. بیشینه فعالیت این سامانه بارشی در برخی نقاط مرکزی و شرقی استان و همچنین نقاطی از تنگه هرمز خواهد بود.

گزارشات حاکی از آن است که از اوایل صبح جمعه از میزان فعالیت بارشی این موج در مناطق غربی استان کاسته شده و روز جمعه در  نیمه شرقی استان فعالیت خواهد داشت و به تدریج تا ساعات بعدازظهر  جمعه این سامانه بارشی از مناطق شرقی استان نیز خارج خواهد شد.

توصیه می شود با توجه به شرایط جوی و دریایی استان طی روزهای چهارشنبه تا پایان هفته جاری، از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

شایان ذکر است؛ از بعدازظهر روز جاری شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد، با خروج موج بارشی از روز جمعه تا اوایل هفته آینده شاهد کاهش محسوس دمای کمینه در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها