موج
کدخبر : ۳۱۴۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314134

اعضای باند کلاهبرداری که با فروش غیر قانونی ذخایر معدن تولید شن و ماسه در شهرستان ساوجبلاغ ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، فرمانده نیروی انتظامی استان البرز گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از یک معدن تولید شن و ماسه به پلیس آگاهی ساوجبلاغ مبنی بر فروش تولیدات آن به صورت مخفیانه و کسب درآمدهای میلیاردی از این طریق، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

سردار عباسعلی افزود: کارآگاهان در بررسی های اولیه به سرنخ‌هایی درخصوص همکاری تعدادی از کارکنان این معدن و فروش مخفیانه شن و ماسه و بدون درج در سوابق اداری رسیدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: تحقیقات در خصوص چگونگی فروش محصولات، بررسی پرونده های بایگانی و ثبت و صدور کالا آغاز شد و در این رابطه ۳ نفر از کارکنان معدن که در روستاهای اطراف ساوجبلاغ مخفی شده و قصد داشتند در یک فرصت مناسب به خارج از کشور متواری شوند ، طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

 وی اظهار کرد: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری از معدن شدند اما در مواجهه با مستندات موجود اقرار کردند که به صورت روزانه اقدام به فروش بار از شرکت به نفع خود کرده و از این طریق درآمدهای نامشروع به دست می آوردند.

سردار محمدیان یادآور شد: متهمان در این مدت، با مبالغ حاصل از فروش غیر قانونی شن و ماسه اقدام به خرید خودرو و خانه های گران قیمت در شهرستان ساوجبلاغ کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از جرایم مربوط به کلاهبرداری، صاحبان شرکت ها و مراکز تجاری، همواره بر مراودات مالی شرکت خود نظارت داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها