موج

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز به اهمیت موضوع کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان در این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سالار قاسمی صبح پنج شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز ، اظهار کرد: ۱۲ کارگروه فعال آموزش و پرورش در استان وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری ۶۰ جلسه شوراهای آموزش و پرورش استان، گفت: از ۳۵۰ مصوبه این شورا ۱۲۰ مصوبه اجرا شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز به بررسی مشکلات مدارس غیر انتفاعی که بیشتر در خصوص تغییر کاربری بوده اشاره کرد و گفت: تصمیم بر آن شد تا مدارسی که تغییر کاربری آنها از قبل انجام نشده بود بر اساس طرح تفضیلی، انجام می‌شود.

قاسمی با تاکید بر اینکه مأموریت ذاتی شورای آموزش و پرورش در سال جاری حول محورهای مشارکت عملی و نظارتی اعلام کرد و گفت: نکته مهم دیگر استفاده از فرصت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری است در این قالب با بانک‌های استان جلساتی برگزار شده است.

وی به توسعه مراکز درمانی و خدماتی برای فرهنگیان نیزگفت: با مسکن و شهرسازی در قالب مسکن فرهنگیان و یا موضوعات رفاهی نیز مذاکراتی انجام می‌دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در بخش دیگری به اهمیت موضوع کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: با اتاق بازرگانی و جهاد دانشگاهی استان تفاهم نامه‌هایی منعقد شده تا از ظرفیت مرکز فن و حرفه‌ای که بزرگترین مرکز تقویت نیروی انسانی است استفاده شود.

قاسمی با اشاره به اهمیت بحث توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی نیز گفت: از محل ۵ درصد عوارض آموزشی امسال ۲۰ میلیارد تومان درآمد محقق می‌شود که با مدیریت و برنامه ریزی استان مذاکره کرده ایم تا با تکیه بر این منابع مالی بتوانیم اقدامات توسعه‌ای را انجام دهیم.

وی با اشاره به اهمیت مدرسه محوری، تقویت شورای آموزش و پرورش و تدوین چشم انداز ۱۰ ساله برای توسعه امکانات و فضاهای آموزشی، گفت: رتبه دانش آموزان البرزی در کنکور از ۱۰ به ۷ رسیده و این نکته مهمی است که باید مورد توجه باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به اهمیت تحقق سند تحول بنیادین، گفت: دستگاه‌های استان با ماموریت‌هایی که برایشان تعیین شده باید به ما در تحقق این سند مهم، کمک کنند.

قاسمی همچنین ابراز امیدواری کرد با همکاری معاونت عمرانی استانداری و فرماندار کرج ۱۰۰ هکتار زمین در روستای «سر زیارت» جاده چالوس برای ایجاد اردوگاه زیرمجموعه آموزش و پرورش استان البرز اختصاص یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها