موج

فریدون همتی مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان گفت: بر اساس مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور داشتیم، با واگذاری بندرگاه نخل ناخدا به عنوان یک کمک اجتماعی به شهرداری بندرعباس موافقت شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان، عنوان کرد: بر اساس پیگیری ها و مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور داشتیم، این سازمان با واگذاری بندرگاه نخل ناخدا در بندرعباس به عنوان یک کمک اجتماعی به شهرداری بندرعباس موافقت کرد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: باید ساز و کار مناسبی برای تسریع در واگذاری بندرگاه نخل ناخدا به مجموعه شهرداری بندرعباس طراحی و این کار در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

وی افزود: بر این اساس این موضوع در این نشست شورای برنامه ریزی استان نیز مصوب می‌شود تا بندرگاه نخل ناخدا برای استفاده بهینه از این مجموعه در اختیار شهرداری بندرعباس قرار گیرد و شهرداری نیز باید این بندرگاه را به یک مجموعه گردشگری تبدیل کند.

همتی تصریح کرد: شهرداری بندرعباس از هم اکنون اقدامات لازم را در این مجموعه آغاز کند و تا پایان سال جاری بخشی از کارها در این مجموعه انجام و تحول خوبی در این منطقه از شهر ایجاد شود.

استاندار هرمزگان در ادامه به لزوم پیگیری تکمیل طرح‌های ساخت نیروگاه‌های جدید برق در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به طرح های بزرگی که در استان در حال اجراست، باید برای تامین و تولید برق بیشتر در هرمزگان پیگیری لازم انجام و سرمایه‌گذاری‌های جدید در این حوزه انجام شود.

وی با اشاره به اقدام خوب مجموعه ایمیدرو در راستای خرید پساب تصفیه شده بندرعباس، خاطرنشان کرد: با این اقدام مناسب این پساب تصفیه شده توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در اختیار صنایع موجود در غرب بندرعباس قرار می گیرد تا در این صنایع استفاده شود.

وی گفت: همچنین شهرداری بندرعباس نیز باید هرچه سریعتر اقدام لازم برای خرید پساب تصفیه شده و استفاده از آن در آبیاری فضای سبز را انجام دهد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار توجه به ایجاد بازارچه های صنایع دستی در استان شد و اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری ها به ویژه در شهر بندرعباس در چندین نقطه نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها اقدام کنند.

همتی همچنین با اشاره به خسارت های ناشی از بارندگی‌های گسترده اخیر در شهرستان‌های پارسیان و بستک، عنوان کرد: با توجه به ضرورت بازسازی سریع راه ها و پل‌ها در این دو شهرستان، دستگاه های اجرایی نسبت به تامین اعتبار این موضوع از محل ماده ۱۸ قانون مدیریت بحران اقدام و کار را شروع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها