موج
کدخبر : ۳۱۰۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310101

کتاب ملازم اول؛ غواص در آستانه سالگرد عملیات کربلای چهار به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محسن صیفی کار، نویسنده ملازم اول؛غواص اضافه کرد: محسن جام‌بزرگ، قهرمان اصلی این کتاب پس از اعزامش از کلاس های تدریس در آموزش و پرورش همدان به جبهه های جنگ، در عملیات هایی چون والفجر۲، شناسایی بشگان، والفجر پنج، والفجر هشت، عملیات انصار در جزیره مجنون و در نهایت در عملیات کربلای چهار حضور فعال و تاثیر گذار داشت. 

کتاب ملازم اول؛ غواص، روایتی از دلاوری‌های محسن جام‌بزرگ غواص و نیروی چیره‌دست واحد اطلاعات عملیات لشکر انصارالحسین(ع) همدان است که به تازگی منتشر شد. 

وی گفت: جام‌بزرگ در عملیات کربلای چهار با جراحت بسیار شدیدی به اسارت عراقی ها درآمد و در کتاب یاد شده به نقش ویژه این رزمنده و رزمندگان گردان "جعفر طیار" قبل از عملیات کربلای چهار در حوزه آموزش غواصی به رزمندگان و بعد از اسارت اشاره شده است. 

صیفی کار افزود: "ملازم اول؛ غواص" از تولیدات مشترک حوزه هنری و سپاه انصارالحسین(ع) همدان است که ۲۶ فصل و ۸۳۸ صفحه دارد و همزمان با سالگرد عملیات کربلای چهار از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب می شود. 

این پژوهنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این کتاب روایتگر عملیات کربلای چهار و درخشش رزمندگان استان همدان از دوران کودکی، سربازی، انقلاب، گشت های شناسایی اطلاعات و عملیات و روایت های مختلف گردان غواصی در سال های دفاع مقدس است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها