موج
کدخبر : ۳۱۰۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310017

استاندار یزد؛

استاندار یزد گفت: در صدور مجوزها برای واحدهای صنعتی در مناطق مختلف استان یزد باید مقررات دقیق توسط دستگاه‌ها اعمال شود و نظارت‌ها بر پیشگیری از آلایندگی‌ باید همواره مورد نظر جدی متولیان امر قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد علی طالبی استاندار یزد گفت: حفظ محیط زیست از جمله رسالت‌های مهم همگانی است، علاوه برآحاد مردم ،مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان در این مورد مسوول هستند، این کار باید با فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغی به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

محمدعلی طالبی در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان  یزد افزود: مطالبه‌گری مردم و رعایت مقررات و استانداردها توسط تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی در کنار فرهنگ‌سازی با بهره‌گیری از رسانه‌ها موضوع مهم و اساسی در حفظ محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص کارهای خوبی در استان با همکاری رسانه‌ها و همراهی مردم و مسوولان تاکنون انجام شده است بر تداوم آن و اقدام‌های بیشتر در راستای حفظ محیط زیست تاکید کرد.

استاندار یزد گفت: انجام برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی بیشتر توسط نهادهای فرهنگی و آموزشی به خصوص در بین قشر جوان و سایر مردم از دیگر مسائلی است که باید مدنظر مسئولان و مردم  قرار گیرد.

طالبی بیان داشت: توجه به محیط زیست را باید از مهمترین شاخص‌های توسعه پایدار در استان یزد ذکر کرد که هرگونه بی‌توجهی به آن مشکلاتی را در این فرایند به وجود می‌آورد و باید به این مساله عنایت خاص داشت.

وی اظهارداشت: در صدور مجوزها برای واحدها در مناطق مختلف استان یزد باید مقررات دقیق توسط دستگاه‌ها اعمال شود و نظارت‌ها بر پیشگیری از آلایندگی‌ باید همواره مورد نظر جدی متولیان امر قرار گیرد.

به گفته استاندار یزد ،اولویت‌بندی فعالیت در عرصه محیط زیست و همچنین برخورد قانونی با متخلفان با اعمال اخطار و غیره از دیگر موارد مهمی است که باید اعضای کارگروه کاهش آلودگی هوا به آن توجه کنند.

طالبی یادآورشد: برای حفظ محیط زیست یک دستگاه و یا یک فرد مسوول نیست بلکه همه باید وظایف خود را در کنار مطالبه‌گری و فرهنگ‌سازی به نحو مناسبی در استان انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها