موج

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: اجرای طرح ملی مسکن نیازمند تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسان است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن صبوری در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان قم، با اشاره به مراحل آماده‌سازی اجرای طرح ملی مسکن در قم، اظهار کرد: تاکنون تولید ۲ هزار مسکن در اراضی شهرک پردیسان در قالب طرح اقدام ملی انجام گرفته‌است.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

وی با اشاره به طرح الحاق ۱۳۳ هکتار از اراضی بلوار آیت الله بروجردی به شهر قم گفت: این طرح براساس تولید مسکن به حریم شهری قم الحاق می‌شود.

وی گفت: ۵ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن نیز با قرارداد با نیروهای مسلح در استان قم تولید خواهد شد.

صبوری اظهار داشت:‌ ۷۰۰ واحد مسکونی نیز بر مبنای طرح های مشارکتی در استان تولید می‌شود، در مجموع تولید ۹ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی درقم نهایی شده‌است.

وی گفت:‌ برای تولید و رسیدن به هدف‌گذاری ۱۳ هزار واحد مسکونی ،الحاق این ۱۳۳ هکتار ضرورت دارد، ۵۰ درصد از این اراضی برای توسعه فضای سبز اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که این اراضی ۱۳۳ هکتار جز اراضی ملی است امکان الحاق آن به شهر قم می‌تواند در زمان بندی کوتاهی صورت بگیرد.

وی گفت:‌ برای تولید مسکن چاره ای جز الحالق طرح‌های الحاقی به محدوده‌های شهری نبوده و باید در کوتاه ترین زمان امکان سنجی ارائه خدمات در آن بررسی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم اظهار داشت:‌ برای تولید مسکن باید تمام زیرساخت‌های لازم احداث شود، تولید مسکن در طرح اقدام ملی باید با تعامل و همکاری تمام دستگاه های خدمات رسان انجام بگیرد.

صبوری گفت: در طرح اقدام ملی زمین به صورت رایگان به متقاضیان واگذار نمی‌شود، در این طرح قیمت با کارشناسی روز و مدت تنفس ۲ ساله در طول ۵ سال به بنیاد مسکن واگذار می‌گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها