موج

حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا در گفتگو با موج؛

معاون اوقافی حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از رفع اختلاف اراضی موقوفاتی در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا معاون اوقافی حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، در حاشیه نشست کشوری  دو سازمان به میزبانی بندرعباس، اظهار داشت: معاونین  حقوقی و اوقافی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  با معاونین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور جلسه پر باری را برگزار کردند.

وی اظهار داشت: دو پلاک از اراضی موقوفاتی استان هرمزگان در شهرستان رودان مورد اختلاف بود که مطرح و تصمیم گیری نهایی در این رابطه  انجام شد.

  وی گفت: این نشست با هدف برسی اراضی  با قدمتی در سطح کشور بود که مورد اختلاف بین دو سازمان واقع شده بود و بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار اختلاف اراضی مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.

 معاون اوقافی حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه خیلی از این اراضی به  تصرف  افراد در آمده بود، تصریح کرد:  طبق توافق نامه حاصله ، مواردی که مربوط به استان فارس و استان هرمزگان در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت  و پلاک هایی که اختلاف ثبتی و حقوقی داشتیم به کارشناسی طرفین رسید.

 حسنی نیا گفت: هدف از برگزاری این نشست تثبیت مالکیت اراضی ملی و تثبیت مالکیت موقوفات با رویکرد  حل و فصل مشکلات مردم بوده است.

مقام مسئول در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  همچنین از رفع اختلاف موقوفات استان فارس در این نشست خبر داد و خاطرنشان کرد: اندک اختلافات به نقشه های سطحی باز می گردد که حدی به حدی بوده است مورد تصمیم گیری قرار گرفت و حل و فصل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها