موج
کدخبر : ۳۰۷۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307546

شاهرخی:

استاندار همدان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت معلولان باید در اولویت قرار بگیرد، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در آسان سازی زندگی معلولان تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان، روز سه‌شنبه در آیین گرامیداشت ۱۲ آذر، روز جهانی معلولان افزود: روز جهانی معلول فرصت مناسبی است تا افکار عمومی را نسبت به موقعیت معلولان تغییر دهیم چراکه معلولیت‌های جسمی مانع نشده تا این افراد در عرصه‌های فرهنگی و اجتماع و دیگر عرصه ها محدودیت داشته باشند.

شاهرخی با اشاره به اینکه در عرصه‌های علمی نیز اساتید برجسته‌ای از معلولان در جامعه داریم، افزود: در عرصه تولید معلولانی داریم که نقش آفرین هستند.

شاهرخی افزود: اگر چه معلولان محدودیت‌هایی دارند اما بیشتر معلولان با توانمندی خود در همه عرصه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موفقیت‌هایی کسب کردند.

استاندار همدان تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در آسان سازی زندگی معلولان تلاش کنند.

شاهرخی افزود: پیشگیری از ایجاد بروز معلولیت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار دارد و این برنامه از سیاست‌های جدی است که در حوزه اجتماعی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت معلولان و خودکفایی آن‌ها در دست اقدام است و مناسب سازی شهری و فراهم کردن شرایط برای عبور و مرور معلولان باید مورد توجه معلولان باشد.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه مسئولان و دست‌اندرکاران تلاش دارند تا زندگی بهتری برای معلولان ایجاد کنند ادامه داد: در ابتدای دولت تدبیر و امید هر معلول نزدیک به ۵۰ هزار تومان دریافت می‌کرد که امروز این مبلغ به یک میلیون تومان افزایش یافته است.

شاهرخی اظهار داشت: برای خانواده های پنج نفر به بالا نیز در ابتدای دولت یازدهم نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان واریز می‌شد که این میزان امروز به یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان افزایش یافته است.

در این آیین از معلولانی که در عرصه‌های مختلف موفق بودند تجلیل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها