موج
کدخبر : ۳۰۷۲۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307260

بی تدبیری و بی‌توجهی مسئولان ستاد برگزاری انتخابات هرمزگان در ابتدای راه حاشیه‌های فراوانی را ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی کشور است که هر چهار سال یک بار مردم را به پای صندوق های رای می کشاند. 

صبح امروز (10 آذر ماه 98) ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین مجلس شورای اسلامی، در هرمزگان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

آنچه بر همگان پوشیده نیست اهمیت و ارزش پوشش خبری این رویداد سیاسی مهم در کشور است که همواره تمامی متولیان برگزاری انتخابات، دولتمردان و ارکان مختلف نظام بر اهمیت پوشش خبر آن صحه گذاشته اند.

با توجه به حساسیت انتخابات پیش رو شاهد این موضوع هستیم که چگونه در سراسر کشور امکانات و مجوز های لازم برای پوشش خبری این رویداد مهم صادر می‌شود و چگونه همگان دست به دست هم داده اند تا در شرایط حساس کنونی که نیاز به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امری محسوس است، با اطلاع رسانی و شفاف سازی روند نام نویسی داوطلبان، اعتماد عمومی را افزایش دهند و جذب مشارکت حداکثری آحاد جامعه محقق شود.

با نگاهی اجمالی می توان به بی اهمیت فرض شدن  پوشش خبری این اتفاق سیاسی توسط متولیان ستاد انتخاباتی در هرمزگان در مقایسه با سایر نقاط کشور پی برد. 

عدم تعیین جایگاه مناسب برای پوشش رسانه ای و عدم صدور کارت شناسایی برای اصحاب رسانه تنها نشان از نا آگاهی متولیان برگزاری انتخابات هرمزگان از میزان اهمیت و ضرورت پوشش خبری این رویداد مهم سیاسی است. 

بر اساس تحقیقات خبرنگار خبرگزاری موج هرمزگان، طبق پیامکی که روز گذشته به خبرنگاران و اصحاب رسانه ارسال شد، بنا بود که آن ها ساعت 7:30 صبح امروز (10 آذر ماه) برای دریافت کارت ورود به حوزه انتخابیه بندرعباس به محل فرمانداری این شهرستان مراجعه کنند که در ساعت 7 صبح همین روز این موضوع به ساعت 8:30 موکول شد. 

پس از حضور خبرنگاران در ساختمان فرمانداری بندرعباس و عدم صدور کارت برای تعدادی از آن ها به بهانه کافی نبودن مدارک یا عدم ارائه معرفی نامه ( که تنها در حد همان بهانه است) با توجیه اینکه ابلاغیه وزارت کشور است، از حضور خبرنگاران در ساختمان ستاد انتخابات جلوگیری به عمل آمد. 

ماجرا به همین جا ختم نشد و عدم برنامه ریزی صحیح برای فعالیت خبرنگاران جهت پوشش خبری به اعتراض آن ها و ترک ساختمان فرمانداری انجامید. 

آنچه از شواهد پیداست این موضوع تنها مختص بندرعباس نیست، طبق گزارش خبرنگار موج در شهرستان میناب، عدم اجازه برای مصاحبه و عکس برداری در ستاد انتخابات و در نظر نگرفتن مکانی جهت مصاحبه برای خبرنگاران، موجب سرگردانی آنان در محوطه فرمانداری این شهرستان شده است.

شایان ذکر است؛ در همین خصوص اتاقی در فرمانداری میناب به نام کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نیز در نظر گرفته شده که خبرنگاران حق حضور در این اتاق برای مصاحبه را ندارند و تنها به رئیس کمیته اطلاع رسانی و مسئول فضای مجازی ستاد انتخابات حوزه شرق هرمزگان، حق مصاحبه داده شده است. 

تنها تدبیر حوزه انتخابیه میناب، قرار دادن تریبون در محوطه فرمانداری شهرستان جهت مصاحبه نامزدهای انتخاباتی است؛ بدون در نظر گرفتن ساده ترین امکانات لازم برای پوشش خبری این رویداد مهم سیاسی.

نوک پیکان بی مسئولیتی امروز را به کدامین سو باید نشانه رویم؟ 

روابط عمومی فرمانداری و استانداری که مسئول اطلاع رسانی و هماهنگی و پل ارتباطی با رسانه ها هستند؟ یا باید رئیس ستاد انتخاباتی استان را محکوم کنیم که پوشش خبری یکی از مهمترین اتفاقات سیاسی استان و کشور را بی اهمیت بر شمرده است؟

مسبب این بی نظمی، بی احترامی و بی توجهی به جایگاه خبرنگاران و احترام نگذاشتن به حق آگاهی مردم از روند برگزاری و نام نویسی نامزدهایی که بناست در خانه ملت نمایندگی‌شان را برعهده گیرند، هر چه باشد توجیه پذیر نیست و مسئولان باید در این راستا پاسخگو باشد.

هرمزگان، انتخابات پر حرف و حدیث دوره پیشین شورای شهر بندرعباس را فراموش نکرده است و امیدواریم بی‌تدبیری برخی افراد به تبعات سنگین سیاسی و اجتماعی برای نظام منجر نشود و در شرایطی که بسیاری از مخالفان نظام جمهوری اسلامی در حال تبلیغ برای کاهش مشارکت مردمی هستند، نیروهای دست‌اندرکار نیز آب به آسیاب آنان نریزند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    جناب دکتر ناجی باید پاسخگو باشد، ایشان در راس امور هستند ، و اگر هم وارد جزئیات نشده از الان سفت و سخت با فرد خاطی برخورد کند که موقع انتخابات ، اشتباهی صورت نگیرد و انتخابات خوبی رو پشت سر بزاریم

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها