موج
کدخبر : ۲۹۶۶۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-296612

حامد جلیلوند در گفتگو با موج مطرح کرد:

مدیر منطقه دو شهرداری همدان با اشاره به ساخت بوستان برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی، از بهره برداری از باغ گلها هدایت آبهای سطحی بلوار مطهری، آغاز اجرای عملیاتی طرح عمرانی پیاده روسازی، و احداث پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ در 8 طبقه، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حامد جلیلوند، مدیر منطقه دو شهرداری همدان با اشاره بهاز  ساخت بوستان برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی، با بیان اینکه شهرداری با اجرای پروژه های عمرانی فعال نگاه توسعه محور به آبادانی شهر را دارد، ابراز کرد: با توجه به  شعار سال مبنی بر "رونق تولید " که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، از بدو قبول مسئولیت شهرداری منطقه دو، با روحیه ای دوچندان و پرتوان برای تحول در خدمات شهری اقدام کرده ایم که تحقق توفیق در این مهم جز با راهنمایی، شهردار همدان و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر همدان ممکن نبود.

 

ساخت بوستان برای کودکان کم توانِ جسمی و ذهنی

جلیلوند در ادامه از ساخت بوستان برای کودکان کم توان جسمی و ذهنی در منطقه دو خبر داد  و افزود : در نظر داریم احداث بوستان ها بصورت موضوعی باشد؛

در همین راستا 10 هزار متر مربع زمین در جاده فقیره با کاربری فضای سبز در نظر گرفته شده که تصمیم بر آن است، بوستانی مناسب، مختص کودکان کم توان ذهنی و جسمی احداث شود که اقدامی بی نظیر محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امور مطالعاتی پروژه انجام شده و سعی در رفع مشکل معارض دار بودن زمین داریم؛ این بوستان دارای طرح و نقشه ای شایسته و بسیار جالب است و در عین سادگی، به طور کامل جهت بهره کودکان کم توان جسمی و ذهنی مناسب است.

وی افزود: سایتی مختص به بوستان تعریف شده که کودکان کم توان در کنار کودکان سالم به راحتی قادر به بازی تفریح و بازی باشند؛ این بوستان با ویژگی هایی همچون همسطح بودن و دارای سطحی هموار و کاملا متناسب با کودکانِ دارای شرایط خاص است .

 

انجام پروژه ها با در نظرگرفتن اولویت

جلیلوند باوجود رکود بازار ساخت و ساز و کمبود نقدینگی ، منطقه دو شهرداری همچنان با اولویت بندی پروژه ها و برنامه ریزی انجام گرفته با قوت به دنبال خدمات رسانی و تامین رفاه حال شهروندان  است.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه دو پروژه های متعددی را برای رفاه حال شهروندان منطقه در دست اقدام دارد، ابراز کرد: اجرای پروژه های متعدد نیازمند بودجه و اعتبار ات لازم است و تا هنگامی که اعتبارات مورد نیاز تامین نشود نمی توان عملیات اجرایی را آغاز کرد.

وی در ادامه افزود: شهرداری منطقه دو خود را موظف به پاسخگویی و تامین نیازها و رضایتمندی شهروندان می داند و در راستای تامین خواسته های شهروندان تمام تلاش خود را معطوف کرده است؛

با توجه به ارزیابی عملکردها می توان گفت وضعیت عمرانی مطلوبی با شتاب بیشتر نسبت به سال های گذشته در این منطقه شاهد هستیم.

 

بهره برداری از باغ گلها درآینده ای نزدیک

مدیر منطقه دو شهرداری همدان با اشاره به فعالیت های مهم جاری مجموعه خود ابراز داشت:  آنچه روزی به عنوان رویا در اذهان و خواست شهروندان همدانی تداعی شده بود، امروز با عزم و اراده جدی شورای اسلامی شهر و شهردار همدان و مجموعه شهرداری به واقعیت تبدیل خواهد شد .

جلیلوند به پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و افزود : باغ گلها از پروژه های  مهم این منطقه است که یکی از پارک های تخصصی در دست اقدام است.

وی در ادامه اضافه کرد: این باغ بزرگ به عنوان پارک محله ای محسوب می شود و با توجه به این موضوع که همدان به عنوان شهر اطلسی ها مشهور است، باغ گلها در  واقع احیای همدان به عنوان شهر اطلسی ها است که البته باغی محصور و آموزشی است تا ضمن برگزاری نمایشگاه های هفتگی گل و گیاه امکان مراقبت از گل ها فراهم شود که انشاا.. در آینده نزدیک قابل بهره برداری است.

​​

شهرداری منطقه دو 1

هدایت آبهای سطحی بلوار مطهری

شهردار منطقه دو همدان هدایت آب های سطحی بلوار مطهری را از دیگر پروژه های مهم در منطقه دو دانست و افزود : با هدف جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش، طرح لوله گذاری و دفع آب‌های سطحی در حال اجراست.

وی اعتبار عمرانی  این پروژه را  100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:  ۲ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری در خیابان‌های اطراف میدان رسالت و بلوار چمران در حال انجام است که از طریق آن آب‌های سطحی به سمت رودخانه پشت پمپ بنزین فروغ هدایت می شود . 

شهرداری منطقه دو 2

آغاز اجرای عملیاتی  طرح عمرانی پیاده روسازی بصورت گسترده

مدیر منطقه دو شهرداری همدان در ادامه از آغاز اجرای عملیاتی  طرح عمرانی پیاده روسازی بصورت گسترده در سطح منطقه خبر داد و افزود : پیاده رو های استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشند، می تواند باعث ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شوند.

از آنجایی که تامین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها محسوب می شود، در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده رو ها در حفظ امنیت و آرامش شهروندان علی الخصوص معلولان، جانبازان، سالمندان و نابینایان تلاش می شود و به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده رو ها از جمله فعالیت های مستمر در دستور کار شهرداری منطقه 2 قرار گرفته است.

 مدیر منطقه دو وسعت پیاده رو سازی را 20000 متر مربع با اعتباری بالغ بر 81  میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : پیاده رو سازی خیابان گلزار، بلورا عباس دوران، بلوار صدر، بلوار رنجبران، خیابان فرهنگ و ....  از جمله پروژه هایی است که عملیات عمرانی در قالب خاکبرداری، زیرسازی، جدولگذاری ، مناسب سازی فضای باغچه های طول پیاده رو و نصب جالیز جدید اجرا می شود.

شهرداری منطقه 2

تسطیح و آسفالت معابر عمومی در سطح منطقه 2 شهرداری همدان

مدیر شهرداری منطقه دو در ادامه ضمن بیان پیشرفت چشمگیر پروژه های عمرانی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین انتظارات شهروندان، تسطیح و آسفالت معابر عمومی در سطح منطقه بود که تا کنون بخش عمده ای بحمدالله با تلاش همکاران بصورت شبانه روزی انجام شده و هنوز ادامه دارد.

جلیلوند از اجرای عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری بیش از13000  تن  در سطح منطقه دو خبر داد و افزود : با توجه به وضعیت نا مناسب قسمت هایی از آسفالت کوچه ها و خیابان ها ی سطح منطقه، اجرای عملیات روکش آسفالت معابر به صورت ویژه در سطح منطقه دو در حال انجام است.

وی افزود: شهروندان در مراجعه به شهرداری درخواست انجام ترمیم ولکه گیری آسفالت کوچه ها و معابر شهری منطقه را دارند که در این خصوص واحد فنی مهندسی  این منطقه بصورت مداوم  اجرای آسفالت توسط فینیشر و اکیپ دستی را در دستور کار دارد که  طبق بازدید کارشناسان فنی مهندسی منطقه اولویت بندی لازم  جهت آسفالت ریزی صورت می گیرد و در این راستا حجم  بسیار زیادی آسفالت در معابر اصلی و فرعی از جمله کوچه مشکی، کوچه های رفاه ،تعاون و خیابان نوژه در شهرک شهید بهشتی، بلوار مدنی ، 18 متری میلاد ، بلوار مطهری  و ... پخش و اجرا شده است.

جلیلوند  هدف از این اقدامات را بهسازی و زیبا سازی محیط، بهبود تردد خودروها، ایمنی تردد و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری دانست و گفت : منطقه دو شهرداری با جدیت مسئولان اجرایی با همکاری سازمان عمران با اقداماتی بی سابقه با حجم عملیاتی بالا توانسته است، خدمات شایسته ای در 5 ماهه ابتدای سال جاری در بخش آسفالت به شهروندان ارائه کند و امیدواریم باپیگیری ویژه بتوانیم خدمات ارزنده ای را جهت رفاه شهروندان به سرانجام برسانیم.

 

عملیات گسترده پیاده رو سازی و جدول‌گذاری 

وی از عملیات گسترده پیاده رو سازی جدول‌گذاری  و ایجاد نهری در سطح منطقه خبر داد و افزود  : با توجه به اهمیت و ضرورت نگاه به مسائل عمرانی شهر و مدیریت شهری سطح این منطقه با هدف ساماندهی معابر و همچنین زیبا سازی فضای شهری و مناسب سازی جداول خیابان های سطح منطقه این پروژه در دستور کار قرار داده شد .

وی با اعلام اینکه این اقدامات باعث تحولات ساختاری مثبتی خواهد شد، افزود : در همین راستا بیش از 8 هزار 500 متر طول عملیات جدول‌گذاری با اعتباری بالغ بر10  میلیارد ریال  را در سطح منطقه شاهد هستیم که از جمله این پروژه ها می‌توان به جدول‌گذاری  و ایجاد خیابان ارغوان در شهرک بهشتی، خیابان ذولفقار، خیابان بوعلی  و ... اشاره کرد که اجرای عملیات عمرانی در آن در حال انجام  است.

شهرداری منطقه دو  همدان 1

احداث پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ در 8 طبقه

مدیر منطقه دو شهرداری ظرفیت پاکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ را 531 خودرو عنوان کرد و افزود : این پروژه در 8 طبقه در حال احداث است که با تلاش همکاران در شهرداری در پی آن هستیم که در کوتاهترین زمان به بهره برداری رسانده شود.

 

ساخت پارک محله ای کوی محمدیه/ بازسازی پارک های سطح منطقه

مدیر منطقه دو شهرداری همدان برخی از پروژه های محقق شده در سطح منطقه را اینگونه برشمرد: ساخت پارک محله ای کوی محمدیه، جدولگذاری، پیاده روسازی، حفر چاه و لایروبی قنوات، احداث کانال و هدایت آب‌های سطحی و زیر سازی معابر، اصلاح هندسی، تهیه و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه جهت فضای سبز منطقه، خرید و نصب وسایل بازی کودکان و اجرای نصب کفپوش گرانولی جهت ایمن سازی محوطه بازی کودکان در پارک های سطح منطقه، احداث پارک های جدید، بازسازی پارک های سطح منطقه، اجرای روشنایی پارک های سطح منطقه، پیاده راه سازی، تجهیز بازسازی پل های عابر پیاده.

 

توزیع فیش عوارض نوسازی به منظور اجرای قانون نوسازی

جلیلوند از آماده سازی، انتشار و توزیع فیش عوارض نوسازی به منظور اجرای قانون نوسازی و عمران شهری در این منطقه  خبرداد و افزود : بخش قابل توجهی از فعالیت‌های عمرانی، اجتماعی، ترافیکی و خدماتی شهر، از طریق دریافت این عوارض به وسیله شهروندان انجام می‌گیرد؛ امید است با همکاری و همیاری شهروندان این منطقه در پرداخت به موقع عوارض نوسازی، ضمن برخورداری از 30 درصد تخفیف پرداخت اینترنتی در عوارض مذکور، شاهد رونق فعالیت های شهرداری در توسعه و آبادانی شهر باشیم.

 

حمل روزانه یکصد تن زباله ازسطح منطقه

وی با اشاره به عملکرد بخش پرداخت امور شهری منطقه، گفت: روزانه به طور متوسط یکصد تن زباله از سطح منطقه جمع آوری و حمل می شود که طی شش ماه به میزان تقریبی 100/17 تن جمع آوری و به محل دفن بهداشتی حمل شده است.

 

برگزاری جلسات با شورای اجتماعی محلات/ توجه به بخش فرهنگی

جلیلوند نقش مشارکت عمومی شهروندان را در اجرایی شدن اهداف منجر به خدمت بی بدیل دانست و افزود: به موازات عملیات عمرانی در سطح منطقه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه ای وجود دارد و در این راستا چند جلسه با شوراهای اجتماعی محلات برگزار و جشن های محلی و مسابقات خانوادگی تا قبل از شروع محرم برنامه ریزی و اجرایی شد.

وی مطرح کرد: مشارکت جویی مردم منطقه دو شایسته تقدیر و احترام است؛ همکاران بنده در اداره منطقه دو شهرداری همدان تمام تلاش خود را به مهیا کردن زمینه زندگی ایده آل شهری برای شهروندان خوب همدانی معطوف کرده اند.

وی با اشاره به جشنواره شهروندان برگزیده همدان و با تقدیر از عوامل اجرایی این جشنواره، گفت: نقش سیاست های تشویقی در فرهنگ‌سازی بلامنازع است و چنین جشنواره‌هایی در دراز مدت ثمربخش خواهند بود.

شهرداری منطقه 2 همدان

برگزاری مراسم مذهبی و فرهنگی

مدیر منطقه دو شهرداری همدان در پایان یادآور شد: شهرداری منطقه دو در اجرای مراسم ملی و  مذهبی و برنامه های فرهنگی از جمله: برگزاری دعای عرفه، ایام فاطمیه، ایام نوروز، بزرگداشت ارتحال امام خمینی ( ره ) و ایام شعبانیه، آذین بندی  نماز عید فطر و فعالیت های دیگر به میزان قابل توجهی حضور داشته است؛

شهرداری منطقه دو به طور خاص با نهاد ها ، افراد و گروه های مختلف در زمینه های مذکور مشارکت داشته است و به فعالیت هایی در حوزه رسانه و تولید محتوا همچون تهیه و ارسال خبر، گزارش های خبری، تعامل با رسانه ها در موارد متعدد، تهیه و آرشیو فایل های چندرسانه ای فیلم، صدا و عکس از اخبار تولیدی و انعکاسی، بهره گیری از فناوری های IT  در جهت پیشبرد فعالیت های این واحد و ... پرداخته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها