موج

معاون رئیس جمهور:

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: برجام ثابت کرد در اخلاق مداری و تعهد به عهد ، ایرانیان سرآمد جهان هستند و اکنون کسی در دنیا نمی گوسد ایرانیان به دنبال جنگ و ایجاد تنش هستند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران حسینعلی امیری در جلسه شورای اداری استان مازندران اظهار داشت: برخی ها تفکر اشتباه دارند  که برجام از بین رفته است زیرا آثار حقوقی و سیاسی برجام هنوز پابرجا است و کسی نمی تواند این موضوع را انکار کند.

وی ادامه داد: گفتمان دیپلماسی صلح طلبانه ما با هدایت رهبر معظم انقلاب ، تدبیر رئیس جمهوری و قدرت تیم مذاکره کننده  نظام جمهوری اسلامی در برجام متبلور شد و ایران را به تنها کشور خارج شده از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد بدون خسارت تبدیل کرد و این یک اقدام بی نظیر بود.

امیری تاکید کرد:  با وجود اقدامات یکجانبه و خلاف  اصول حقوق بین الملل دولت آمریکا برای خروج از توافق بین المللی برجام ، اما همچنان شاهد اثرات سیاسی و حقوقی این توافق بین المللی هستیم و امروز نگاه به ملت ایران و جمهوری اسلامی کاملا با سال های پیش از ۹۱ متفاوت است و باید این را نتیجه توافق برجام دانست و می تواند قبل و بعد از سال 91 را ارزیابی کرد و ببینیم موقعیت ایران در بین الملل به چه شکل بوده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری بیان داشت: این تصور آمریکایی ها که با خروج آنها جمهوری اسلامی ایران نیز از برجام خارج می شود، آنها را در خطای استراتژیک قرار داده است اما برجام سند بزرگی است که راه حل های بازگشت نیز درآن پیش بینی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها