کارشناس مسئول سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان همدان از اینکه بازارچه محلی و نمایشگاه غذایی پیاده راه اکباتان شهر همدان به جهت برپایی هیچگونه مجوز بهداشتی دریافت نکرده است، از نواقص زیاد بهداشتی در این بازارچه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، امیررضا ملکی، کارشناس مسئول سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان همدان ضمن اشاره به نواقص بهداشتی زیاد در بازارچه محلی پیاده راه اکباتان، ابراز کرد: در این خصوص هیچ‌گونه استعلامی از مرکز بهداشت صورت نگرفته بود و به طور حتم اگر پیش از برگزاری این نمایشگاه استعلام مورد نظر دریافت می‌شد مجوز گشایش این نمایشگاه صادر نمی‌شد.

1بازارچه غیربهداشتی پیاده راه اکباتان

وی گفت: مقرر شده که از این پس شهرداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به دریافت استعلام و مجوز برای برگزاری بازارچه‌های محلی و نمایشگاه‌های مواد غذایی از معاونت بهداشتی اقدام کنند.

کارشناس مسئول سلامت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان همدان توضیح داد: متصدیان غرفه‌های اینگونه نمایشگاه‌ها باید دست کم کارت بهداشتی، رپوش و لباس کار داشته باشند؛ همچنین غرفه‌ها به منبع آب و فاضلاب مجهز شوند تا در صورت نیاز از آنها برای شستن دست‌ها و نظافت محل استفاده شود.

بازارچه غیربهداشتی پیاده راه اکباتان 3

نواقص زیاد بهداشتی در بازارچه محلی پیاده راه اکباتان همدان

ملکی ضمن اشاره به نواقص بهداشتی زیاد در نمایشگاه غذایی پیاده راه اکباتان همدان، اظهار داشت: طبق بازدیدهای صورت گرفته از بازارچه محلی در پیاده راه اکباتان شهر همدان، این بازارچه دارای نواقص بهداشتی زیادی بود که شامل عرضه غیر بهداشتی و فله‌ای ترشیجات، مواد لبنی و بستنی سنتی است.

بازارچه غیربهداشتی پیاده راه اکباتان4

وی اضافه کرد: پس از چهار نوبت بازرسی از این نمایشگاه برای رفع یکسری نواقص به متصدیان غرفه‌ها تذکر داده شد همچنین از عرضه «همبرگر سنتی» و «بستنی و فالوده» به علت شرایط غیربهداشتی جلوگیری بعمل آمده و این غرفه‌ها تعطیل شدند.

ملکی ضمن اشاره به نواقص بهداشتی زیاد در نمایشگاه غذایی پیاده راه اکباتان همدان گفت: علاوه بر تعطیلی ۲ غرفه در نمایشگاه سوغات و صنایع دستی پیاده راه اکباتان، ۶۰ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی از جمله «گز» فله‌ای و «باسلوق» جمع آوری شد.

بازارچه غیربهداشتی پیاده راه اکباتان 2