مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی گفت: در شهر جدید علوی پاسگاه نیروی انتظامی مستقر نیست که نیازمند مجوزهایی است اما بسیج مستقر است و وضعیت امنیتی شهر خوب است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نستور درخشنده پور در نشستی خبری عنوان کرد: مکان‌یابی شهر جدید علوی در اوایل دهه 70 شروع شد، همان سال‌ها طرح جامعی را به شورای عالی شهرسازی فرستادند و سه هزار هکتار زمین به همین منظور تملک شد، اکنون جمعیت شهر جدید علوی حدود هزار نفر است، زمانی که جمعیت شهر به 10 هزار نفر برسد شهرداری تأسیس می‌شود و برای سال 1410 افق جمعیتمان 50 هزار نفر است.

وی در ادامه گفت: چون هنوز شهرداری تأسیس نشده است شرکت به نیابت شهرداری وظایف شهرداری را در شهر جدید علوی انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ساخت شهر جدید علوی اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس و همچنین سرریز جمعیت شهر بندرعباس بوده است، افزود: شهر جدید علوی در فاصله 50 کیلومتری شهر بندرعباس واقع شده و زمین آن توپوگرافی خوبی خواهد داشت به‌گونه‌ای که بسیاری از هزینه‌های اجرایی آن در حد صفر است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی با اشاره به اینکه 27 صنعت مهم در اطراف غرب بندرعباس فعال بوده و فاصله مکانی ما نسبت به این صنایع 15 کیلومتر است، تصریح کرد: این فاصله با تونلی که در حال حفاری است و در شش ماهه اول 1399 به بهره‌برداری خواهد رسید به این میزان رسیده است.

درخشنده پور با بیان اینکه طول این تونل هزار و 960 متر است، عنوان کرد: یک راه از شهرک علوی به تونل و راهی از تونل به صنایع غرب بندرعباس کشیده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه راه 40 درصد و تونل حدفاصل شهر علوی تا صنایع حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در نیمه اول99 به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: این مسیر فاصله شهر جدید علوی با بندرعباس را کم کرده و به 30 کیلومتر می‌رساند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید علوی با بیان اینکه نزدیک 100 میلیارد تومان پروژه در شهر جدید علوی در حال اجرا بوده که عرعامل مدتاً از اعتبارات از محل اعتبارات شرکت شهرهای جدید کشور است، ابراز کرد: بزرگ‌ترین پروژه در حال اجرا راه دسترسی به صنایع غرب بندرعباس، تونل شهر جدید علوی، 41 هکتار آماده‌سازی اراضی شهر، تعریض راه فعلی بندرعباس به شهر جدید علوی، احداث مدرسه، پاسگاه انتظامی، بهسازی معابر واحدهای مسکونی فعلی و همین‌طور ساخت چند دستگاه ویلا باغ است.

درخشنده پور بیان کرد: آب موردنیاز شهر به‌وسیله چاه‌ها و آب‌شیرین‌کن موجود تأمین می‌شود، در آینده نیز حدود 375 لیتر بر ثانیه از پروژه آب‌شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی که از وسط شهر عبور می‌کند بهره‌مند خواهیم شد.

وی با بیان اینکه شهر جدید علوی از نظر زیرساخت‌هایی مثل آب، برق، و شبکه فاضلاب مشکلی نداشته و با قوانین مدرن شهرسازی پایه‌گذاری شده است، اضافه کرد: در حال حاضر در این شهر 350 واحد مسکونی ساخته‌شده داریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی با اشاره به اینکه با مجتمع آلومینیوم المهدی، شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس و اداره کل بنادر توافقی داریم که کارکنانش در این شهر اسکان یابند، اظهار کرد: فاز اول پروژه شهر جدید علوی برای 100 هزار نفر جمعیت در هزار هکتار فضای مشخص شده در طرح تفضیلی تنظیم شده است.

درخشنده پور تصریح کرد: خدمات اولیه برای جمعیت مستقر در شهر یک مدرسه دبستان و یک راهنمایی، ساختمان پاسگاه، خانه بهداشت، زمین چمن مصنوعی، زمین ورزشی روباز، شش باب ویلا باغ، تعریض بلوار ورودی شهر و خروجی‌های متعدد، احداث پارک، آب‌نما، فروشگاه‌های موردنیاز در شهر جدید علوی موجود است.

درخشنده پور بیان کرد: قیمت زمین‌ها از متری 130 هزار تومان و قطعه زمین‌ها از 280 متر به بالا است، در آینده هزینه‌های روبنایی نیز به قیمت زمین اضافه می‌شود.

درخشنده پور تصریح کرد: پاسگاه در شهر جدید علوی مستقر نیست که نیازمند مجوزهایی است اما بسیج مستقر است و وضعیت امنیتی خوبی دارد.

وی بیان کرد: مرکز بهداشت فعال است و پزشک و بهورز چهارشنبه‌ها در مرکز بهداشت شهر جدید علوی حاضر می‌شوند و ما در حال پیگیری هستیم تا علوم پزشکی مجوز حضور دائمی بهورز در خانه بهداشت را صادر کند تا بتوانیم در طول هفته به مردم خدمات دهیم اما متأسفانه هنوز اقدامی صورت نگرفته است.