موج
کدخبر : ۲۸۳۵۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283500

مدیر بنادر و دریانوردی امیرآباد خبر داد:

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت : با هدف گسترش دو سویه ترانزیت کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر به کشور افغانستان از مسیر مناطق ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و دوغارون یادداشت تفاهم نامه همکاری میان این دو منطقه منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به گزارش روابط عمومی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد سیاوش رضوانی در حاشیه آیین امضای این تفاهمنامه همکاری با تأکید بر بررسی چالش های لجستیکی و حمل و نقل و اهتمام طرفین بر حل مشکلات و مسائل پیرامون ترانزیت کالا از این مسیر از راه اندازی دفاتر در این دومنطقه جهت پیگیری و تسریع امور در راستای موضوع تفاهمنامه خبر داد.

وی بازدید تجار، فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه و کالا از مناطق ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و دوغارون را به عنوان یکی از بندهای این تفاهم نامه مهم ارزیابی کرد و ادامه داد : بازار مصرف افغانستان با مزایای ویژه ای که دارد می تواند منطقه جذابی برای تاجران و بازرگانان به شمار آید.

 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خاطر نشان کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال جاری از مرز یک میلیون تن گذشت که رشد بیش از ۱۹در صدی را نشان می دهد.

رضوانی با بیان اینکه در همین مدت میزان تخلیه کالا ۸۰۰هزار و ۱۳۶تن و میزان بارگیری ۲۱۲هزار و ۴۹۹تن بوده است گفت: جو، ذرت، روغن و مصالح ساختمانی از عمده کالاهایی می باشد که در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها