موج
کدخبر : ۲۸۲۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-282385

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت خبر داد:

معاون وزیر صنعت، معادن و تجارت گفت: در کشور 10 هزار معدن وجود دارد اما 6 هزار فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، خداداد غریب پور در اجلاس سالانه نظام مهندسی معادن ایران در محمودآباد اظهار داشت: ۴۰ هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی معدن در کشور هستند و از نظر ظرفیت علمی، پژوهشی و تخصصی وضعیت مطلوب داریم.

وی با بیان اینکه به ازای هر سه نفر یک نفر متخصص در بخش معدن وجود داردگفت: سال قبل ۵۰ میلیون تن ماده معدنی از مجموع ۴۶۱ میلیون تن استخراج صادر شده است و ارزش صادرات به ازای هر تن ۱۶۰ دلار است و در مجموع بیش از ۹ میلیارد دلار صادرات داشته است.

غریب پور با اشاره به اشتغال ۵۰۰ هزار نفر در بخش صنایع معدنی ادامه داد: دو تفاهمنامه پژوهشی و سرمایه گذاری از سوی ایمیدرو با نظام مهندسی معدن امضا شده و شناسایی موانع و جذابیت های سرمایه گذاری از جمله اهداف است.

وی یادآور شد: طبق برنامه باید سرمایه صندوق حدود ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد و با افزایش سرمایه صندوق، ظرفیت صنایع معدنی نیز ارتقاء می یابد.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : در بخش بین المللی، ظرفیت نظام مهندسی مغفول مانده و باید احیا شود و با توجه به وجود ۱۰ هزار معدن در کشور و فعالیت شش هزار معدن، امسال برای ۱۵۰ معدن کوچک در کشور باید ارزش افزوده ایجاد شود.

غریب پور با بیان اینکه مازندران نیز دارای معادن کوچک زیادی است افزود: ۴۰ هزار نیروی متخصص معدن در کشور داریم که باید برای معادن کوچک بسته اجرایی، سرمایه گذاری و مدل معرفی شود و در زمینه فعال سازی معادن کوچک برنامه ریزی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها