موج
کدخبر : ۲۷۷۶۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277649

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج خبر داد:

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ، از نام گذاری معابر و خیابان های سطح شهر با استفاده از نرم افزار GIS سیستم اطلاعات جغرافیایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شرمین شریفی در جمع خبرنگاران از نام گذاری معابر و خیابان های سطح شهر خبر داد و اظهار کرد: نام گذاری معابر و خیابان ها به منظور سهولت در دسترسی شهروندان و رعایت حقوق آنان با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی در دستور کار این سازمان قرار گرفت .

وی افزود: سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS یک سیستم گسترده کامپیوتری برای مدیریت تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی بوده که قابلیت جمع آوری، ذخیره، تجزیه، تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی (مکانی) را دارد .

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج بیان کرد: دسترسی سریع و طبقه بندی اطلاعات مربوط به هر نقطه از سطح شهر در راستای تسهیل نام گذاری و اطلاعات معابر، میادین، کوچه ها و خیابان های سطح شهر و نواحی منفصل شهری از مهم ترین اهداف اجرای این طرح است .

شریفی از اجرای طرح نام گذاری معابر و خیابان های سطح شهر با استفاده از نرم افزار GIS سیستم اطلاعات جغرافیایی خبر داد و بیان کرد: منطقه بندی سطح شهر در راستای بهبود اوضاع هر قسمت از شهر از لحاظ تجهیزات، فضاهای سبز، نقاط ترافیکی و مناطق مهم گردشگری، تاریخی و تفرجگاه ها و همچنین هماهنگ کردن و یکسان سازی تابلوهای محلات و معابر از دیگر اهداف اجرای این طرح است .

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با اتمام این پروژه اطلاعات جغرافیایی سطح شهر در دسترس تمامی ادارات و ارگان ها قرار داده خواهد شد و تابلوهای نیز در کلیه معابر و خیابانهای اصلی و فرعی نصب خواهد شد .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها