موج
کدخبر : ۲۷۷۵۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277563

رئیس دادگستری پارس آباد خبرداد:

رئیس دادگستری شهرستان پارس آبادگفت :ماه رمضان دارای حرمت خاصی است که تمامی ارکان جامعه باید در حفظ حرمت آن کوشا باشند و جرائم خاصی که در ماه رمضان اتفاق می افتند مثل شرب خمر با عنایت به اینکه قداست این ماه را نا دیده می گیرند باید به طور جدی برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری موج  اردبیل سید عبدالله طباطبایی امروز در جلسه پیشگیری از وقوع جرم که در مورد پیشگیری از روزه خواری تشکیل شده بود ، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: حضرت علی می فرمایند سه چیز در میان امت اسلام بسیار پسندیده است اول گرامی داشتن میهمان ، روزه داری در تابستان و شمشیر زدن در راه خدا است

وی تصریح کرد: ماه رمضان دارای حرمت خاصی است که تمامی ارکان جامعه باید در حفظ حرمت آن کوشا باشند و جرائم خاصی  که در ماه رمضان اتفاق می افتند  مثل شرب خمر  با عنایت به اینکه قداست این ماه را نا دیده می گیرند باید به طور جدی برخورد شود.

وی تاکید کرد: در سطح شهر نیز باید ارگانهای مختلف با اقدامات فرهنگی خود رنگ و بو و فضای خاص رمضان را به جامعه القاء کنند تا همه بخصوص جوانان با حال و هوای خاص و معنوی این ماه عزیز انس بگیرند.

ارتقاء فرهنگ جامعه و توجه به نیاز های واقعی افراد راه حل بهتری است

 امام جمعه شهر  پارس آباد نیز در ادامه جلسه از حسن تدبیر دادسرا در تشکیل این جلسات تقدیر و تشکر نموده گفت : تجربه در ایران و جوامع دیگر نشان داده که  برخوردهای قهری با برخی جرایم  جوابگو نبوده و منتج به نتیجه مطلوب نمی شود.  حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی افزود:  بر ارتقاء فرهنگ جامعه و توجه به نیاز های واقعی افراد راه حل بهتری است.

وی با بیان اینکه در این ارتباط بیکاری و نقش آن در وقوع جرائم و بزهکاریها دارای اهمیت زیادی است ، اضافه کرد:  نکته دیگر توجه به اصلاح طرز فکر جامعه است ، باید در این ارتباط از ظرفیت مدارس و دانشگاهها و مساجداستفاده گردد.

رشادی تاکید کرد:سازمانها و ارگانهای مذهبی و فرهنگی باید با احساس تکلیف کامل نقش فعالتری ایفاء نمایند.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی

نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی پارس آباد مغان نیز گفت: با توجه به ظرفیت فضای مجازی و میزان پوشش این فضا پتانسیل بسیار خوبی در دسترس است که در صدد استفاده مناسب و بهینه از این امکان هستیم.

ابوالفضل طلایی افزود: قرار است مطالب و پیامهای مناسب ماه مبارک رمضان و بیان فضایل این ماه را از طریق شبکه های اجتماعی در اختیار مخاطبین قرار دهیم .

 نماینده شهرداری پارس آباد انتقاداتی را نسبت به عملکرد شهرداری در حوزه مسائل فرهنگی مذهبی و مبلمان شهری در این خصوص بیان کرد : شهرداری  آمادگی لازم برای انجام اقدامات فرهنگی را دارد و اقداماتی از قبیل نصب بنر های مذهبی و روشنائی شهر را انجام داده است .

رئیس اتاق اصناف شهرستان پارس آباد نیز گفت: ما تمامی  لیست غذاخوریهای سطح شهر را به نیروی  انتظامی شهرستان  اعلام نموده ایم .

صمداله محمدی با اشاره به اینکه ما بنرهائی در خصوص ماه رمضان در سطح شهر نصب کرده و تذکرات لازم داده شده و در صورت بروز هر گونه تخلف برخورد لازم صورت خواهد گرفت .

وی همچنین افزود :در ارتباط با تامین شکر نیز اقداماتی انجام  شده و شکر مورد نیاز تامین و به قیمت مصوب توزیع می شود.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد   اظهار کرد:  کلیه دستگاههای دولتی مکلفند در خصوص حفظ حرمت ماه مبارک رمضان با حساسیت و جدیت لازم برخورد نموده و با متخلفین احتمالی در وهله نخست با تذکر لسانی و در صورت تکرار متخلف را به مراجه انتظامی و قضائی معرفی نمایند.

امین رنجبر افزود : در زمینه رعایت مسائل و مقتضیات ماه رمضان با مراجع انتظامی مکاتباتی داشته ایم و شعبه دادستانی بعنوان شعبه ویژه رسیدگی به جرائم مربوطه به ماه رمضان تعیین شده است.

وی نیز بعنوان شعبه ویژه رسیدگی به جرائم مربوط به ماه رمضان تعیین گردیده است. وی تاکید کرد: اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن و تجارت باید به واحدهای صنفی توصیه ها و تذکرات لازم را بنمایند تا محدودیت ها  را مراعات و اقدامات لازم را معمول دارند.

وی از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی نیز خواست  باید در طول ماه مبارک رمضان از ظرفیت های موجود برای امورات فرهنگی و تبلیغی حداکثر استفاده را بنمایند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها